Szukaj na tym blogu

13 sierpnia 2021

Karolina Wójciak - "To będzie nasza tajemnica"


Jakiś czas temu przeczytałam "Koszmar" Karoliny Wójciak i byłam totalnie zachwycona. Wiele z Was na Instagramie polecało mi również "To będzie nasza tajemnica". Miała to być podobnie dobra książka jak "Koszmar". A co otrzymałam?

To będzie nasza tajemnica to historie Ady i Tymka, które pokazują, jak żądza staje się silniejsza niż zdrowy rozsądek, jak potrzeba akceptacji może przerodzić się w obsesję i jak zbrodnia może bezpowrotnie zniszczyć życie.

Autor: Karolina Wójciak
Tytuł: "To będzie nasza tajemnica"
Ilość stron: 420
Moja ocena: 7/10 

Powiem tak...sama nie wiem co mam myśleć o tej książce. Z jednej strony zachwyciła mnie (głównie końcówka, gdzie wreszcie akcja się rozkręciła i zaczęło się coś dziać), a z drugiej strony początkowo nie mogłam się wciągnąć. To nie jest też typowy thriller. Akcja początkowo toczy się wolno. Ma się wrażenie, jakby czytało się obyczajówkę, dopiero później przekształca się to w thrillera.

Książka pisana jest z dwóch perspektyw - Adrianny, matki i żony - wiecznie niezadowolonej z życia, męża i dzieci oraz Tymka, młodego człowieka, który przedstawia nam to wszystko z zupełnie innej perspektywy. Ada mnie ogromnie denerwowała. Jej sposób bycia strasznie mnie irytował, żeby potem jej współczuć. Kompletnie nie wiedziałam jak ją odebrać. Czy faktycznie jest taka pokrzywdzona, tak jej źle, czy to wszystko na własne życzenie.

Autorka ma to do siebie, że w pewnym momencie zrzuca na czytelnika bombę emocjonalną! Kompletnie nie spodziewałam się tego, jak to się wszystko potoczy i jak będzie wyglądać zakończenie! Autorka totalnie wychodzi poza schematy i ta książka jest z jednej strony "dziwna", ale ogromnie interesująca i emocjonująca! Czegoś takiego jeszcze nie czytałam.

Tematy, które autorka porusza w książce to zdrada i to, jak to w jaki sposób postrzegana jest zdrada przez męża i ojca, a w jaki sposób przez żonę i matkę. Znajduje się tutaj również motyw zemsty, nękania przez kolegów. Naprawdę dużo tego. Warto przeczytać.


1 komentarz:

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY