Szukaj na tym blogu

06 sierpnia 2021

B.A. Paris - "Pozwól mi wrócić"

 


Twórczości autorki większości z Was przedstawiać nie trzeba. Mam wrażenie, że ja jestem ostatnią osobą, która dopiero teraz sięga po jej książki. Jeżeli jest tutaj ktoś jeszcze, kto nie zna książek B.A. Paris, to koniecznie musicie to nadrobić. I to jak najszybciej. 

Tym razem poznajemy Finna, który wracając z wakacji "gubi" swoją ukochaną. Zatrzymują się na parkingu i ona znika. Nigdzie jej nie ma. Wzywa policję, ale nie mówi im całej prawdy. Po kilku latach wiąże się z inną kobietą, a wtedy jego zagubiona ukochana powraca. Albo ktoś się pod nią podszywa. Finn wpada w obłęd. Nie wie, czy to co się dzieje jest prawdą, czy fikcją. Kim jest osoba, która prowadzi z nim tę grę?

Autor: B. A. Paris
Tytuł: Pozwól mi wrócić
Ilość stron: 319
Wydawnictwo:  Albatros
Moja ocena: 9/10

Genialna! Świetna! Fenomenalna. Kolejna rewelacyjna lektura za mną! I tak mi żal, że zostały mi tylko jeszcze dwie od tej autorki - Dylemat i Dublerka. I to podobno najsłabsze.

Byłam tak ciekawa jak to się zakończy, zastanawiałam się, czy może będzie tak, jak ja myślę? Czy zupełnie nie. I autorka jak zwykle zrobiła mnie w konia. Takiego obrotu sprawy kompletnie się nie spodziewałam. Zakończenie wbiło mnie w fotel i długo nie mogłam uwierzyć w to, co przed chwilą przeczytałam. Aż gorąco mi się zrobiło, czytając ostatnie strony książki. Naprawdę autorka potrafi namieszać czytelnikowi w głowie. Po raz kolejny udowodniła, że jest w stanie zbudować napięcie, prowadzić historię w taki sposób, żeby na koniec zostawić czytelnika z kompletnie niespodziewanym zakończeniem.

Jeżeli jeszcze nie czytaliście tej książki, koniecznie musicie ją nadrobić. Jest naprawdę rewelacyjna i czyta się ją genialnie. Książki B.A. Paris mają w sobie coś takiego, że wystarczy jeden, góra dwa dni i już ma się je za sobą. Zdecydowanie zbyt szybko się kończą.

Może nie będzie to najlepsza książka autorki, bo "Za zamkniętymi drzwiami" chyba nic nie pobije, ale naprawdę jest godna polecenia.

A która jest Waszą ulubioną książką autorki? A może jeszcze nie mieliście okazji poznać twórczości tej kobiety?

2 komentarze:

  1. Czytałam tę książkę i podobała mi się.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mi tak samo :) Chociaż nie aż tak jak ,,Za zamkniętymi drzwiami".

      Usuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY