Szukaj na tym blogu

20 sierpnia 2021

B. A. Paris - "Terapeutka"


I kolejny thriller za mną! I jakie to było dobre! Zdecydowanie muszę częściej sięgać po tego typu literaturę. Nie spodziewałabym się wcześniej, że takie książki przypadną mi do gustu, a tutaj proszę! Uwielbiam ten dreszczyk emocji, niewiadomą co do rozwikłania zagadki. Wciągającą akcję! 

"Terapeutkę" chciałam przeczytać, odkąd tylko zakończyłam "Za zamkniętymi drzwiami". I potem  na Instagramie pojawiała się informacja na temat booktouru z tą książką. Wzięłam udział i książka już za mną. Jakież to było genialne spotkanie!

Autor: B. A. Paris
Tytuł: "Terapeutka"
Ilość stron: 384
Wydawnictwo: Albatros
Moja ocena: 8/10 

Co można powiedzieć o fabule? Alice i Leo wprowadzają się do nowo wyremontowanego mieszkania na zamkniętym osiedlu w Londynie. Ich marzenie się spełnia. Niestety niedługo po tym Alice poznaje sekret domu. Wpada w przerażenie. Tragiczne wydarzenia stają się jej obsesją. Za wszelką cenę chce odnaleźć zabójcę. Zaczyna podejrzewać wszystkich sąsiadów, którzy prawdopodobnie coś przed nią ukrywają. Wpada w obłęd.

Książka jest genialna! Genialnie spędziłam przy niej czas. I nawet nie wiem kiedy przewróciłam ostatnią kartkę. Początkowo miałam wrażenie... hmm jakaś taka spokojniejsza niż "Za zamkniętymi drzwiami". Natomiast gdzieś od połowy akcja przyspiesza do tego stopnia, że nie byłam w stanie się od niej oderwać. Sama dostawałam obsesji i podejrzewałam wszystkich. Nawet tych, o których bohaterka nie pomyślała.
Czy trafiłam? Możecie się domyślić. Zakończenie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Książka podobała mi się ogromnie. Na tyle, że postanowiłam skompletować wszystkie książki autorki, bo chcę je mieć u siebie na półce.

I chociaż "Za zamkniętymi drzwiami" podobała mi się bardziej, tą również jestem zafascynowana. I to, w jakim szybkim czasie udało mi się ją przeczytać. Mam wrażenie, że książki obyczajowe czytam dłużej niż książki B.A. Paris.

Polecam Wam ogromnie. A jeżeli jeszcze nie znacie twórczości tej autorki, nie macie na co czekać. Ja jestem zachwycona!

A Wy czytacie thrillery?

2 komentarze:

  1. Czytałam i również dołączam się do polecenia tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. No właśnie ja kryminałów nie czytam, ale o tej autorce słyszałam już wiele dobrego. Może czas jednak dać jej szansę? ;)

    OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY