Szukaj na tym blogu

29 lipca 2021

Alex Dahl - "Perfekcyjna rodzina"

 


Gdyby mi ktoś jeszcze rok / dwa lata temu powiedział, że będę się zaczytywać w thrillerach i co lepsze - że thrillery będą mi się podobać, chyba bym go wyśmiała i powiedziała, że to kompletnie niemożliwe! No ale jednak. Nie tak dawno przeczytałam "Za zamkniętymi drzwiami" B.A. Paris i chciałam więcej, jeszcze więcej dobrych thrillerów, od których nie będę się mogła oderwać. I tak trafiłam na nowość wydawnictwa Filia - "Perfekcyjna rodzina". 

Autor: Alex Dahl
Tytuł: "Perfekcyjna rodzina"
Ilość stron: 496
Wydawnictwo: Filia
Moja ocena: 10/10 


To miał być zwyczajny dzień jakich wiele. Elisa pojechała po córkę do szkoły. Do domu wróciła jednak sama. Lucia chciała zostać u nowej koleżanki, Josie. Normalne, prawda? Jej mama nie spodziewała się, że być może były to ostatnie chwile, w których widziała swoją córkę. Lucia nie wróciła do domu, a kontakt z mamą Josie się urwał. Córka Elisy została porwana. Zaczynają się poszukiwania. Co się mogło stać? Jak mogło do tego dojść?

Książka, którą widzicie to jeden z najlepszych thrillerów, jakie czytałam w swoim życiu (chociaż nie czytałam ich wiele). I chociaż od lektury minęło już sporo czasu, ja nadal o niej myślę. O tym, co tam się wydarzyło. O tym, jak to, co pokazujemy w Internecie może potem przyczynić się do najgorszego. Nawet niewinne zdjęcia w portalach społecznościowych mogą narobić wiele szkód.

Co jest świetne w tej książce? To, że dużo w niej uczuć. Zarówno Elisy - matki porwanej dziewczynki, jak i osoby, która porwała dziecko, a nawet samej Josie. To było naprawdę coś niesamowitego. Poznajemy motywy porywającego, możemy ocenić czy to, co ta osoba zrobiła miało jakikolwiek sens. 
 
Zakończenie natomiast przyprawiło mnie o szybsze bicie serca. To, co tam się działo... musicie sami przeczytać, aby się przekonać. Gwarantuję Wam, że będzie to z pewnością niesamowite przeżycie i rewelacyjne chwile spędzone z tą książką! I aż chciałoby się więcej.

Po tej lekturze z pewnością sięgnę po poprzednią książkę autorki, a Was zachęcam ogromnie do przeczytania "Perfekcyjnej rodziny". Oprócz tego, że dostaniecie mnóstwo emocji, to jeszcze być może skłoni Was do przemyśleń na temat pokazywania wszystkiego w Internecie. 😊️

Czytaliście? Macie w planach? Lubicie thrillery?

2 komentarze:

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY