Szukaj na tym blogu

04 czerwca 2021

Agata Polte - "Na przekór"

"Na przekór" Agaty Polte to moja pierwsza książka tej autorki. Od razu, gdy tylko zobaczyłam opis, wiedziałam, że muszę ją przeczytać.
Po lekturze tej książki wiem, że chętnie przeczytam również dwie pozostałe powieści Agaty Polte.

Laura nie ma łatwego życia. Gdy była mała, z dnia na dzień opuścił ją tata. Kilka lat później jej mama zrobiła to samo. Wyjechała do Anglii. Dziewczynka miała do niej dojechać, jednak kontakt z mamą się urwał. Została jej tylko babcia, z którą mieszka i która wspiera ją najlepiej jak tylko umie. Przyjaciółka również ją zostawiła, znalazła sobie inne towarzystwo. Oprócz babci jest przy niej Adam, jej najlepszy przyjaciel. Dziewczyna również poznaje Filipa. Przypadkiem poznany chłopak wkrada się w jej życie i ich znajomość zaczyna się rozwijać coraz szybciej. Gdy wszystko wydaje się być w najlepszym porządku, do jej domu przychodzi ktoś, kto burzy jej spokój i od nowa dziewczyna musi nauczyć się żyć.

Ta książka była fenomenalna. Naprawdę jedna z lepszych, które przeczytałam w ostatnim czasie. Muszę przyznać, że w tym roku trafiam na same perełki! I bardzo się z tego cieszę.

Książka bardzo mi się podobała. Nawet nie wiecie jak polubiłam główną bohaterkę! Laura jest naprawdę bardzo dojrzała i sympatyczna. Nie sposób jej nie polubić. Autorka na szczęście wykreowała ją w znakomity sposób. Przedstawia ją jako prawdziwą dziewczynę z krwi i kości, nie rozpaczającą nad własnym życiem, ale silną, odpowiedzialną i autentyczną.
  
Poza tym bardzo podobało mi się również to, że w powieści pojawił się humor, uwielbiam takie scenki, przy których mogę się pośmiać. I właśnie tutaj to otrzymałam. Poza tym również były wzruszenia, mnóstwo emocji.


No i oczywiście relacja Laury i Filipa. Uwielbiam, po prostu uwielbiam tę dwójkę. Cudownie czytało mi się tę książkę!


I co najważniejsze, nie znajdziecie w niej ckliwości, tylko samo życie!


Polecam, naprawdę bardzo Wam polecam tę książkę, ponieważ jest to rewelacyjna młodzieżówka i oby więcej takich książek!

1 komentarz:

  1. Dziękuję, że przypomniałaś mi o tej książce. Muszę ją wreszcie przeczytać.

    OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY