Szukaj na tym blogu

06 czerwca 2021

Agata Czykierda-Grabowska - "Słońce, wiatr i księżyc"

 

Chciałabym Was zachęcić do przeczytania tej książki.


Tym, którzy znają twórczość Agaty, na pewno nie trzeba specjalnie namawiać. To kolejna jej genialna książka, którą trzeba przeczytać.

Tym natomiast, którzy nie mieli okazji poznać wcześniejszych książek autorki, bez wątpienia twierdzę, że ta książka będzie doskonałą książką, aby rozpocząć przygodę z powieściami autorki.

Kaja i Paweł poznają się w młodości, gdy dziewczyna przyjeżdża na wakacje do dziadków. Pewnego dnia Paweł ratuje jej najmłodszego brata przed utonięciem w jeziorze. Od tego czasu zaczynają spędzać razem całe wakacje. Burzliwy czas dojrzewania sprawia, że niedopowiedzenia między nimi rozdzielają ich na kilka lat.
Z powrotem do wioski dziewczyna przyjeżdża na pogrzeb ukochanego dziadka, aby wesprzeć babcię w tym ciężkim czasie. Na jej drodze znów staje Paweł.

Jesteście ciekawi tej historii?


️ Ja muszę przyznać, że bardzo mi przypadła do gustu i spędziłam z nią cudowne chwile.
️ Bez wątpienia jest to idealna książka na wakacje.
️ Wciągająca, nie sposób się od niej oderwać.

️ Poruszająca również trudne tematy (przemoc w rodzinie).
️ Bohaterowie są naprawdę rewelacyjnie wykreowani.
️ Historia jest jak najbardziej realistyczna.
️ I oczywiście cudowny, sielski, wiejski klimat. Prawie jak u Klaudii Bianek.

I wreszcie coś, na co czekałam długo. Paweł jest strażakiem. Szkoda tylko, że nie było opisanych więcej "spraw" strażackich.

1 komentarz:

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY