Szukaj na tym blogu

15 maja 2021

Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska - "Okruchy dobra"

 

W święta Bożego Narodzenia samotność i brak miłości stają się wyjątkowo dokuczliwe. Dla Anny to pierwsze święta po rozwodzie. Jowita również nie ma nadziei na powrót męża do domu, co więcej, musi to jakoś wytłumaczyć swojej córeczce. Roman samotnie wychowuje dorastającego syna, jednak ich relacja jest bardzo burzliwa. Małgorzata w ogóle nie ma kontaktu z córką, jeśli nie liczyć kartek pocztowych przesyłanych kilka razy do roku.

Losy siedmiorga bohaterów (nie licząc zwierząt) krzyżują się podczas dwóch przedświątecznych grudniowych dni w Krakowie. Każda z osób, mimo że pogrążona we własnych problemach, zdobywa się na drobny altruistyczny gest wobec bliźniego. Te kamyczki zaś uruchamiają lawinę wydarzeń, które nieoczekiwanie zmienią życie bohaterów.

Jest to powieść bożonarodzeniowa, której nie miałam czasu przeczytać wcześniej. Nie sprawiło mi jednak problemu czytać jej teraz.  Co więcej! Mam jeszcze kilka książek świątecznych, które pewnie będę czytać niedługo. Bo kto powiedział, że trzeba je czytać tylko w grudniu?

Z tą książką miałam jednak mały problem. Mnóstwo bohaterów i wątków sprawiło, że często się gubiłam, nie wiedziałam kto jest kim i jaka jest jego historia. Sporo czasu zajęło mi, abym mogła się wdrożyć w nią i aby bohaterowie mi się nie mylili. .

Książka jednak jest naprawdę cudowna! Pokazuje, że nawet mały okruszek dobra uczyniony drugiej osobie sprawia, że to dobro wraca do nas kilkakrotnie większe niż to, co ofiarowaliśmy.
Rewelacyjnie było czytać tę książkę i widzieć jak bohaterowie, którzy mają w życiu pod górkę spotykają się w Wigilię i każda osoba przemienia życie innej.

Krakowska Kamienica, siedem mieszkań, a w nich bohaterowie,  dla których te święta miały być bardzo trudne. Jak spędzą Wigilię, jak potoczą się ich losy? Warto przeczytać, aby się tego dowiedzieć.


Polecam bardzo tę książkę. 


2 komentarze:

  1. Pamiętam jak czytałam tę książkę! Ja również niedawno przeczytałam jedną ze świątecznych pozycji, napisałam recenzję, ale zaplanowałam jej publikację na... grudnia :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Poczekam z lekturą tej książki do świąt.

    OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY