Szukaj na tym blogu

03 maja 2021

Henry Fraser - "Małe wielkie rzeczy"

 


Henry Fraser miał siedemnaście lat, kiedy w wyniku tragicznego wypadku w jednej chwili zmieniło się niemal wszystko.

Sparaliżowany od szyi w dół, Henry pokonał niewyobrażalne trudności, by znów móc korzystać z życia i nauczyć się nowego sposobu funkcjonowania. W swojej książce Henry pisze o tym, jak w wyzwaniach, które stawiało przed nim życie, zawsze odnajdywał jakiś dar; jak uczył się przyjmować i akceptować zły obrót spraw oraz doszukiwać się pozytywnych aspektów każdej sytuacji. Jego filozofia życiowa opiera się na założeniu, że każdy dzień może być dobry.


Ta książka jest piękna!

Zdecydowanie bardzo pozytywna, skłaniająca do refleksji nad własnym życiem. Czy umiemy cieszyć się z tego, co mamy? Czy wiecznie narzekamy, że czegoś nam brakuje?

Bohater książki miał wspaniałe życie. Na swoich cudownych wakacjach, na które pojechał z przyjaciółmi zdarzył się wypadek. Prawie umarł. Jednak jego siła walki była na tyle wielka, że wyszedł z tego. Niestety uszkodzenia były na tyle duże, że nie było mowy o chodzeniu. Wyrok: wózek. Jednak chłopak nie poddał się, walczył ile tylko miał sił po to, aby mógł być jak najbardziej samodzielny.

Przepiękna książka, która uczyć nas cieszyć się drobnymi rzeczami i doceniać to, co się ma.

1 komentarz:

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY