Szukaj na tym blogu

06 listopada 2019

Cecelia Ahern - "PS Kocham Cię na zawsze"

Pamiętacie książkę (i film) "PS Kocham Cię"? Na pewno większość z Was kojarzy ten tytuł. Ja uwielbiam zarówno książkę, jak i ekranizację, więc gdy tylko się dowiedziałam o kontynuacji, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. I to jak najszybciej. 

Gdy książka do mnie trafiła, rzuciłam się na nią od razu i zaczęłam czytać. Już na początku książki ogarnęło mnie wzruszenie. Przypomniałam sobie wszystko, co działo się w pierwszej części. Razem z bohaterką przeżywałam tę stratę. 


"PS Kocham Cię na zawsze" rozpoczyna się siedem lat po śmierci Gerry'ego. Holly układa sobie życie na nowo. Poznała nawet mężczyznę, z którym spotyka się i jest szczęśliwa. Pewnego dnia siostra Holly, Ciara namawia ją do udziału w podcaście, w którym miałaby opowiedzieć swoją historię związaną z listami, które Gerry jej zostawił i o swoich doświadczeniach związanych ze śmiercią męża. Holly obawia się konsekwencji, tego, że wszystkie wspomnienia wrócą, a ona przecież zostawiła to już za sobą. Nie chcąc odmawiać siostrze, zgadza się na ten występ. Nie wie tylko, co dzięki temu się rozpocznie i jak to na nią wpłynie. 

Ta książka jest przepiękna. Wzruszająca, pełna emocji. Poznajemy nowych bohaterów, którzy na pewno na długo zagoszczą w Waszej pamięci. Ja nadal pamiętam o Ginice i jej małej córeczce. To poświęcenie i motywacja do nauki pisania, aby mogła zostawić swojej córeczce list ogromnie mnie wzruszyły. A oprócz Giniki są również inni bohaterowie, którzy tak jak Gerry chcą zostawić coś swojej rodzinie, gdy odejdą. Wszystkie te historie są naprawdę przepiękne i wzruszające. Autorka napisała wspaniałą kontynuację. Książkę czyta się lekko, jest ogromnie wciągająca. I pomimo, że autora przedstawia temat śmierci, który nie jest łatwym tematem, wyszło jej to niesamowicie. Wzruszyłam się na niej niejednokrotnie, ale były to takie łzy szczęścia. Widziałam ile miłości jest w bohaterach - do swojej rodziny, męża, żony, dzieci. Cudowna historia, którą naprawdę musicie przeczytać. A jeżeli tęsknicie za Holly i Gerry'm - w tej książce również ich spotkacie. Jako para, jako małżeństwo. Autorka bardzo często ich wspomina i wraca do ich wspólnych chwil. 

PS. Na podstawie tej książki również powstanie film. Nie wiem jak wy, ale ja już nie mogę się go doczekać. To z pewnością będzie hit! 

3 komentarze:

  1. Pierwsza część bardzo mi się podobała, więc tę również na pewno przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam pierwszej części, ale szczerze mówiąc jakoś mnie nie ciągnie ;).

    OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY