Szukaj na tym blogu

18 listopada 2019

Anna Ciarkowska - "Pestki"

Pestki ostatnio krążą po całym Internecie. Tej książki jest wszędzie pełno, a to wszystko dlatego, że autorka stworzyła coś niesamowitego! 😍

Intymne zapiski o uwikłaniu w powinności i konieczności, o tym, co trzeba i co należy. Opowiadania układają się w historię o dziewczynie, która wtłoczona w świat utkany ze słów matki, babci, koleżanek, nauczycielek, chłopaków, kochanków, partnerów, pełen konwenansów i zasad zaczyna kawałek po kawałku tracić swoje życie. To ślady jej próby odnalezienia się w rzeczywistości, której sztywne ramy nie znoszą sprzeciwu, inności i wrażliwości.


Codzienność składa się z gestów i słów. Czasem zostawiają one w nas mikrourazy, drobne skaleczenia, które nie chcą się goić i układają się w kolejne warstwy smutku. Czy poczucie osamotnienia jest ceną za nadwrażliwość na świat?

Pestki, to rewelacyjna lektura dla każdego. To mnóstwo zapisków autorki prosto z jej serca. O tym jak było, jak jest, o tym co do niej mówili, co trzeba, co należy, a czego nie wolno. 

Anna Ciarkowska napisała fenomenalną:

Książkę, którą czyta się bardzo szybko.
Książkę, w której każdy z nas znajdzie cząstkę siebie. 
Książkę, w której pokazała światu drzemiące w niej emocje. 
Książkę, która jest do bólu prawdziwa.
Książkę, która jest ogromnie emocjonalna i wzruszająca.
Książkę, w której każdy rozdział rozpoczyna się słowami wypowiedzianymi przez matkę, babcię, koleżankę, czy kolegów. Słów, które ranią ją doszczętnie i sprawiają, że bohaterka coraz bardziej zamyka się w sobie i popada w depresję. 
Książkę, którą można potraktować jako pamiętnik z życia bohaterki. Od najmłodszych lat, do dorosłości (książka podzielona jest na 4 części). 
Książkę, która pokazuje jak słowa mogą ranić i jaki wpływ mają na drugiego człowieka.
Książkę, która ma Ci uświadomić, żebyś czasem pomyślał(a) zanim coś powiesz, zanim znów skrytykujesz, znów powiesz do drugiego (dziecka, koleżanki), że jest beznadziejna, że do niczego się nie nadaje, że nikt jej nie zechce.

Anna Ciarkowska napisała książkę, która nie jest tylko kolejną pozycją na rynku wydawniczym. To coś więcej, dużo więcej. Napisała książkę, którą koniecznie musicie przeczytać. ❤️

3 komentarze:

 1. Ja raczej się nie skuszę :)
  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz czytam o książce...czy po nią sięgnę - nie wiem/

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie spotkałam się z tą książką! Muszę ją sprawdzić :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY