Szukaj na tym blogu

22 maja 2019

Sprzedawca Marzeń - Richard Paul Evans

Witajcie Kochani we czwartek!
Dzisiaj chciałabym Wam przekazać kilka słów na temat książki "Sprzedawca marzeń" Richarda Paula Evansa.  Zdecydowanie jest to książka, na którą warto zwrócić uwagę, jeżeli jeszcze nie mieliście okazji jej przeczytać. Dodam również, że niedługo będzie miała premiera drugiej części. Czekam na nią z niecierpliwością, gdyż losy Charles'a zrobiły na mnie naprawdę dobre wrażenie i jestem bardzo ciekawa, jak potoczą się dalej!Autor w książce opowiada historię Charlesa Jamesa, który w młodzieńczych latach uciekł z domu, pojechał do Kalifornii, aby rozpocząć życie od nowa. Tam poznał Monikę, która potem została jego żoną. Teraz Charles jest obrzydliwie bogaty. Stać go na wszystko, co tylko sobie wymarzy. Jego zawód? Sprzedaje marzenia! Właśnie te o dobrym życiu, dużych zarobkach. Wygłasza konferencje, sprzedaje produkty. Wszystko idzie mu gładko. Do czasu, aż spotyka człowieka, którego syn kupił od Charles'a te marzenia. Od tego czasu wszystko się zmienia, a James nie do końca potrafi sobie z tym poradzić.

Książka jest genialna! Przeczytałam ją dosłownie w pół dnia. Bardzo interesująca i niesamowicie wciągająca. Muszę przyznać, że dawno nie czytałam nic Evansa i cudownie było wrócić do jego twórczości. "Sprzedawca marzeń" to książka, która z pewnością zmusza do przemyśleń, do zastanowienia się nad tym, jak Ty postąpiłbyś na miejscu bohatera? Jakie kroki i decyzje podjąłbyś? Czy pochłonęłyby Cię pieniądze tak jak głównego bohatera? Czy jednak wybrałbyś rodzinę i inne wartości?

Jest to wyjątkowa książka i jestem pewna, że większości z Was przypadnie do gustu. To książka, która wskazuje, jakie wartości naprawdę są ważne w życiu. I zdecydowanie nie są to pieniądze i bogactwo. Myślę, że każdy powinien ją przeczytać i zastanowić się nad tym, jakimi wartościami kieruje się w życiu.

3 czerwca swoją premierę będzie miała książka "Podróż tysiąca mil". Jest to druga część z serii "Opowieści sprzedawcy marzeń", na którą bardzo czekam i jestem strasznie ciekawa jak potoczą się losy bohatera. Bardzo mocno trzymam za niego kciuki, aby wszystko mu się udało, ponieważ polubiłam go. Mimo, iż nie jest on człowiekiem do końca dobrym, mam nadzieję, że w kolejnej części zmieni się na lepsze po tym, co go spotkało.

5 komentarzy:

 1. Muszę szybko nadrobić zaległości. Jestem bardzo ciekawa tej książki. ��

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzieś zawsze kątem oka dostrzegałam na półkach nazwisko autora, ale zwykle to był koniec mojej interakcji z jego książkami. Chyba najwyższy czas zagłębić się w jego twórczość, bo opis i twoja recenzja wydają się przekonujące :D
  Właśnie wróciłam do pisania bloga po dość długiej przerwie. Jeśli masz czas i ochotę to zapraszam do siebie na podsumowanie pierwszej połowy roku: http://castleona-cloud.blogspot.com/2019/06/poowa-wyzwania-przeczytam-52-ksiazki-w.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę szybko nadrobić ten tytuł przed premierą drugiego tomu. 😊

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY