Szukaj na tym blogu

08 maja 2019

Anna Dąbrowska - "Nauczyciel tańca. Rewolta"

Rok temu czytałam rewelacyjną książkę. O tańcu, miłości, ale i cierpieniu. Pamiętam, że bardzo mi się podobała i zachwycałam się nią przez długi czas. Teraz autorka napisała drugą część, więc koniecznie musiałam ją przeczytać. I tak w moje ręce wpadła książka "Nauczyciel tańca. Rewolta". 

Akcja powieści toczy się 6 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Kaja i Dominik pobrali się, mają małą córeczkę i razem wychowują Sarę, którą czytelnicy poznali już w pierwszej części. Jednak 6 lat po ślubie nad ich małżeństwo nadciągają czarne chmury. Rutyna i kryzys w małżeństwie sprawia, że Kaja i Dominik zaczynają się od siebie oddalać, mają przed sobą tajemnice. A na dodatek pojawiają się znajomi z przeszłości, którzy zaczynają mieszać w ich życiu. 

Nauczyciel tańca. Rewolta to zdecydowanie bardzo emocjonująca powieść, która pokazuje, że życie nie zawsze jest takie idealne i kolorowe, jakie miało być. Bohaterowie zapominają o tym, aby dbać o siebie nawzajem, co doprowadza ich do takich, a nie innych wydarzeń w ich życiu. Sporo się dzieje, pojawiają się też nowi bohaterowie, którzy mają różne intencje. 


Gdybym miała w skrócie powiedzieć o czym jest "...Rewolta", to powiedziałabym, że to powieść o miłości, o walce o miłość, o małżeństwie, rodzinie, tańcu. O tym, że nie zawsze jest kolorowo. O tym, że jeżeli naprawdę nam zależy, to trzeba walczyć. Do końca. Nie poddawać się. Bo miłość i rodzina to najważniejsze wartości w życiu. 

Na zakończenie powiem, że jest to bardzo fajna książka, którą czytało się naprawdę przyjemnie. Poza tym jest wciągająca, bez dwóch zdań. Przeczytałam ją naprawdę bardzo szybko i spędziłam przy niej bardzo miłe chwile.

Autorka również słynie z tego, że musi namieszać w życiu bohaterów, więc nie myślcie sobie, że będzie tak łatwo. Nic z tego. Zakończenie jak zwykle bezbłędne. I myślałam, że tym razem będzie spokojniej, ale nie. Autorka zaskakuje! Bardzo zaskoczyło mnie również zachowanie jednego bohatera powieści. Zupełnie się nie spodziewałam.

Ci, którzy czytali pierwszą część doskonale znają głównych bohaterów. Jednak nie ma problemu z tym, aby czytać tę książkę jako osobną, niezależną powieść. Akcja powieści toczy się sześć lat po wydarzeniach z pierwszej części, więc wszystko jest "nowe". Bardzo polecam tę książkę. Idealna na wiosenne wieczory. 😍

2 komentarze:

  1. Nie znam tych książek, może byłabym nimi zainteresowana gdybym nie miała na półce tyle nieprzeczytanych książek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsza część bardzo mi się podobała, więc po tę, również na pewno sięgnę. 😊

    OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY