Szukaj na tym blogu

28 marca 2018

Orly Wahba - Kindness Boomerang czyli 365 sposobów jak zmienić świat i siebie.


Kindness Boomerang to bardzo specyficzna i wyjątkowa książka. Zupełnie inna niż te, które zazwyczaj czytam. Ma ona na celu nauczyć nas życzliwości, która naprawdę jest bardzo ważna i dzięki niej, małymi kroczkami możemy zmienić coś w swoim życiu, ale również wpłynąć na życie innych. Ja wyznaję zasadę, że dobro wraca. To, co my teraz zrobimy dla kogoś, zostanie nam w późniejszym czasie wynagrodzone z nawiązką. Dlatego myślę, że ta książka jest strzałem w dziesiątkę dla osób, które chcą coś w zmienić w swoim życiu.

Książka napisana jest w formie kalendarza. Na każdy dzień w roku przewidziane jest jedno zadanie. Oprócz tego są rewelacyjne i motywujące cytaty, a także refleksja, czyli rozważania autorki na temat zadania i cytatu. 
Autorka podzieliła rodzaje życzliwości na 12 typów: życzliwość dla siebie, za kulisami, w domu, w związku, jako grzeczność, dla przyrody, w szkole, we wspólnocie, w drodze, wobec nieznajomych, w miejscu pracy oraz życzliwość...po prostu. 

Uważam, że jest to rewelacyjny pomysł, ponieważ dzięki temu książka jest bardzo uniwersalna i korzystać z niej mogą wszyscy, niezależnie od wieku. Autorka drobnymi rzeczami pomaga nam wprowadzać do życia życzliwość, dzięki temu nasze życie staje się piękniejsze. Uczy pozytywnego patrzenia na życie, które tak bardzo jest nam potrzebne w dzisiejszych czasach. 

Świetne jest również to, że książka nie ma daty ważności. Możecie ją czytać teraz, za rok, dwa, dziesięć. Poza tym, nie ma problemu z tym, abyście lekturę tej książki zaczęli od dziś. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadania z początku roku wykonać na początku kolejnego roku. Na koniec mam dla Was przykładowe zadania, z którymi możecie się spotkać w tej książce: 
  • Powiedz dziś komuś szczery i serdeczny komplement. To tak proste, a przy tym tak wspaniałe. Natychmiast poprawisz mu humor.  (29 czerwca)
  • Zapytaj kogoś, jak się ma. Powiedz to z autentycznym zainteresowaniem i poczekaj na odpowiedź. (9 sierpnia)
  • Pogódź się ze znajomym, z którym się pokłóciłeś. Pamiętaj, że wszyscy popełniamy błędy. (25 września)
  • Weź dziś krótszy prysznic niż zwykle lub zacznij zwracać uwagę, jak długo leci woda, kiedy myjesz zęby. (20 grudnia)
  • Zaplanuj ze współlokatorem wspólny wieczór bez technologii. (29 grudnia)
  • Wyrób sobie zwyczaj, żeby zgadzać się na drobne prośby członków twojej rodziny. (3 stycznia)
  • Uprzyjemnij komuś początek dnia. Wyślij mu powitalny esemes tuż po przebudzeniu. (17 lutego)
  • Nic nie poprawia nastroju tak, jak śmiech. Prześlij komuś śmieszne zdjęcie, filmik albo artykuł. (1 marca)
  • Bądź szczery wobec siebie i wobec ludzi wokół. Szczerość wobec siebie jest równie ważna, jak wobec innych. (26 marca)
  • Dzisiaj po obiedzie pomóż w kuchni. Zaoferuj, że pozmywasz, pochowasz jedzenie do lodówki albo wyniesiesz śmieci. (11 kwietnia)
Sami widzicie, nic specjalnego, nic trudnego, ale to właśnie takie drobne rzeczy wpływają na nasze życie. Jestem bardzo ciekawa jak Wam się podoba ten pomysł i czy macie zamiar zakupić książkę i stosować się do tych zadań? Dajcie znać! 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY