Szukaj na tym blogu

28 lutego 2018

Natalia Sońska - "Zakochaj się Julio"

"Zakochaj się Julio" to moja ulubiona książka autorki.


Wszystkie książki Natalii Sońskiej bardzo mi się podobają. Od samego początku śledzę twórczość autorki i muszę przyznać, że "Zakochaj się Julio" to zdecydowanie najlepsza jej książka, przynajmniej według mnie. 

Takiego zimowego klimatu, uroku Zakopanego i gór zimą nie spotkałam w żadnej innej książce. A gdyby Zakopanego było Wam mało, to Kraków w zimowej scenerii powinien Was przekonać.

Julia jest nauczycielką w krakowskim liceum. To nie tylko jej praca, ale i wielka pasja. Uwielbia spędzać czas w szkole ze swoimi uczniami, którzy darzą ją wielką sympatią i szacunkiem. W ferie zimowe wraz kolegami z pracy organizują obóz w Zakopanem dla młodzieży. Jak to na takich wyjazdach z młodzieżą bywa, nudzić się nie można. Nauczycielka będzie musiała rozwiązać problem ze swoimi wychowankami, popadnie w konflikt z kolegą z pracy. Wydawać by się mogło, że wyjazd nie do końca udany, jednak te ferie w Zakopanem są dla Julii wyjątkowe. Na stoku przypadkowo wpada na Jakuba, o którym od tamtego czasu nie potrafi zapomnieć. Do końca wyjazdu udaje się jej zobaczyć go kilka razy, a nawet zamienić z nim słowo. Jednak niedługo potem wracają do Krakowa i wtedy, gdy Julii wydaje się, że już wszystko stracone i nigdy więcej nie uda się jej go spotkać, los kolejny raz stawia ich na swojej drodze. Julia zostaje korepetytorką siostry Jakuba. I właśnie dzięki tej sytuacji mogą się lepiej poznać. Niestety na ich drodze staje przeszkoda, z którą Julia nie jest w stanie sobie tak szybko poradzić. Jesteście ciekawi jak potoczą się ich losy? Ja byłam, bardzo. I nie żałuję, że przeczytałam tę książkę. 

Spędziłam z nią kilka wspaniałych godzin, podczas których zachwycałam się cudownymi opisami zimowej scenerii Zakopanego i Tatr, które zostały przedstawione w tak fenomenalny sposób, że miałam ochotę rzucić wszystko i wyjechać jak najszybciej w tamto miejsce i na własne oczy zobaczyć to, o czym autorka pisze w swojej powieści. Genialnie oddaje zimowy klimat sprawiając, że uśmiech nie schodzi z ust czytelników. 

Poza tym opis rozwijającego się uczucia między Julią i Jakubem również przeprowadzony jest przepięknie. Czytając książkę nie raz zdarzyło mi się uśmiechnąć, ale również byłam wściekła na innego bohatera, który skomplikował wszystkie sprawy między głównymi bohaterami. Bo u Natalii nigdy nic nie jest czarne albo białe. Zawsze musi stać się coś, lub pojawić ktoś, kto namiesza w życiu bohaterów, dokładnie tak, jak w prawdziwym życiu.


"Zakochaj się Julio" to przepiękna, ciepła, magiczna, lekka i bardzo przyjemna w odbiorze książka, która z pewnością pozytywnie nastroi Was do działania. Jeżeli szukacie książki, przy której chcecie się zrelaksować, jestem pewna, że ta będzie idealna. Wasz czas nie będzie zmarnowany, wręcz przeciwnie, będziecie nią zachwyceni. Przynajmniej ja byłam i wierzę, że wielu z Was również się spodoba. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY