Szukaj na tym blogu

25 lutego 2018

Co czytają polscy autorzy? #3. Diane Rose.

Witajcie! 
Wracam do Was po ponad dwumiesięcznej nieobecności, co wiąże się z tym, że nadal będą powstawać posty na temat preferencji czytelniczych naszych polskich autorek i autorów. Jeżeli chcielibyście przeczytać o kimś konkretnym, koniecznie dajcie mi znać w komentarzu. 

Dzisiaj mam dla Was wywiad z Diane Rose, autorką "Carpe Diem", książki, która podbiła moje serce, a której recenzję możecie przeczytać tutaj: Diane Rose - "Carpe Diem".

Zaczynajmy! 
1Jak zaczęła się Pani przygoda z książkami?
We wczesnym dzieciństwie. Mama czytała mi od zawsze i to nie tylko przed snem. Zawsze lubiłam słuchać tych niesamowitych opowieści. Naprawdę polubiłam czytanie kiedy nastała moda na Harry'ego. Czytałam go wspólnie z rodzicami na głos. Świetne czasy :)


2. Ulubiona książka z dzieciństwa.
Seria o Martynce i Harry'm :)

3. Ulubiona lektura szkolna.
Wszystkie z epoki romantyzmu.

4.Znienawidzona lektura szkolna. 
"Kwiatki świętego Franciszka" - zdecydowanie!

5. Ulubione gatunki książkowe oraz te znienawidzone. 
Uwielbiam kryminały, thrillery, powieści obyczajowe i NA. Nienawidzę przesłodzonych romansów i co do zasady biografii, ale są bardzo miłe wyjątki.

6. Książki papierowe czy e-booki, a może audiobooki? 
Przede wszystkim książki papierowe, w drugiej kolejności ebooki. Czytam je raczej z wygody niż z pasji. Zawsze będę lubiła zapach papieru i szelest stron, tego nic nie jest w stanie zastąpić. Co do audiobooków, rzadko z nich korzystam. Nie bardzo mam na nie czas.7. Pierwszy cytat z jakiejkolwiek książki, który przychodzi teraz Pani do głowy to...
"Poszedłem do lasu, wybrałem bowiem życie z umiarem. Chcę żyć pełnią życia, chcę wyssać wszystkie soki życia. By zgromić wszystko to, co życiem nie jest. By nie odkryć tuż przed śmiercią, że nie umiałem żyć." "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" N. Kleinbaum

8. Książka, która złamała Pani serce. 
Na pewno właśnie "Stowarzyszenie umarłych poetów", ale nadal uważam, że to film jest lepszy i wywołuje większe emocje niż powieść na jego podstawie. To właśnie stąd wzięło się moje "Carpe diem", który wiele lat później przerodziło się w powieść. Serdecznie polecam wszystkim.

9. Książka, która rozgrzewa serce. 
Z tych ostatnich, które przeczytałam to "Ósmy cud świata" M. Witkiewicz.

10. Książki idealne na długie, jesienne wieczory.
Na długie jesienne wieczory wybieram kobiece powieści, zdecydowanie te rozgrzewające. Zaparzam kubek herbaty, biorę koc i właśnie taką książkę. Uwielbiam to :) Oczywiście dobrym kryminałem również w jesienne wieczory nie pogardzę.

11. Ulubiony męski bohater.
Mhm....ciekawy, męski, nieidealny, silny. Lubię mocnych bohaterów, mogą być odrobinę niegrzeczni byle mieli twardy charakter.12. Znienawidzona bohaterka.
Znienawidzona bohaterka? Nie lubię bohaterek rozchwianych emocjonalnie, które same nie wiedzą czego chcą od życia. Nie potrafią podejmować decyzji i ciągle zmieniają swoje zdanie albo zachowują się po prostu irracjonalnie.

13. Muzyka podczas czytania. Tak, czy nie? Jeżeli tak, to jaka?
Obojętne. Kiedy czytam nie interesuje mnie czy gra muzyka :)

14. Koledzy / koleżanki po fachu, których twórczość Pani poleca.
Mogłabym polecać ulubionych i cenionych przez wszystkich jak Mróz i Witkiewicz, ale pozwolę sobie powiedzieć o tych trochę mniej sławnych. Jeśli szukacie dobrego kryminały zapraszam po powieści Marka Stelara, Marty Reich, Very Eikon czy debiut pisarski  Przemysława Garczyńskiego. Jeśli wolicie coś bardziej kobiecego sięgnijcie po książki Agnieszki Opolskiej, a jeśli potrzebujecie więcej pieprzu to oczywiście K.N.Haner, ale akurat o niej trudno powiedzieć, że jest mniej znana ;)

15. Bardzo proszę o pokazanie swojej biblioteczki i kilka(naście, dziesiąt) słów na jej temat.
W mojej biblioteczce można znaleźć wszystko od kryminałów, przez biografie, powieści obyczajowe, historyczne po thrillery. Aktualnie moja biblioteczka jest niepełna (wiadomo jak to w czasie przeprowadzek). Dysponuję jednak pięcioma regałami i trzema półkami :)


Z jakim autorem / autorką chcielibyście przeczytać kolejne wywiady? 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY