Szukaj na tym blogu

08 sierpnia 2017

PocketBook Touch HD - test.

Pamiętacie jak zachwycałam się niedawno PocketBookiem Touch Lux 3? Jeżeli nie, to odsyłam Was do tego postu - PocketBook Touch Lux 3 - moja miłość
Kolejnym czytnikiem, o jakim chciałabym Wam powiedzieć jest PocketBook Touch HD. I jest to kolejny strzał w dziesiątkę. PocketBooki to zdecydowanie genialne czytniki i polecam Wam je z całego serca. PocketBooka Touch HD również! 


Jeżeli chodzi o użytkowanie, to PocketBook Touch HD jest bardzo, ale to bardzo podobny do Touch Lux 3. W pierwszym momencie naprawdę bardzo trudno zauważyć jakiekolwiek różnice, więc jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, ponownie odsyłam Was do postu PocketBook Touch Lux 3 - moja miłość

Menu główne jest dokładnie takie samo, również katalogowanie książek nie różni się niczym. Tak jak wspominałam poprzednio, bardzo podoba mi się to nowe menu. Wygląda zupełnie inaczej, i według mnie jest bardziej praktyczne i łatwiejsze w odnalezieniu się. 


Co jest w tym czytniku nowego? Możliwość słuchania audiobooków, czy muzyki podczas czytania. Jestem tym rozwiązaniem zachwycona. Sprzęt ten, oprócz tego, że oferuje nam czytanie e-booków, to jeszcze teraz wprowadzono możliwość słuchania audiobooków! To absolutny hit, z tego, gdyż z tego co zauważyłam ostatnimi czasy coraz częściej wydawane są również książki w formie audiobooków. Sama nie jestem jeszcze do tego przekonana w stu procentach do tej formy zapoznawania się z literaturą, jednak wiem, że spośród Was jest sporo takich osób, które lubią słuchać książek. Być może i ja się kiedyś do tego przekonam. 
Dla mnie wielki plus za tą opcję dlatego, że uwielbiam słuchać muzyki. I wiem też, że mnóstwo innych czytelników uwielbia podczas czytania słuchać muzyki. Nie spodziewałam się zupełnie, że taka opcja powstanie w jakimkolwiek czytniku (jakby nie patrzeć) e-booków. Ale to nie wszystko! Wiecie co jest najlepsze? Opcja "Text-to-speech", czyli przekształcanie tekstu na mowę! I wcale nie musicie posiadać audiobooków, aby móc ich słuchać!  Wystarczy, że otworzycie książkę, podłączycie słuchawki, włączycie opcję "Na głos" i możecie słuchać! Jestem zakochana w tej opcji! 

Kolejnymi plusami są również podświetlenie, dzięki czemu można czytać w każdych warunkach, nawet nocą bez konieczności zapalania światła. Mimo, iż posiada podświetlenie, bateria w czytniku naprawdę trzyma bez zarzutów. Jestem naprawdę bardzo miło zaskoczona, że nie muszę tak często ładować baterii, jak mogłabym się tego spodziewać. Dotyk również działa idealnie. Jest czuły i nie ma żadnego problemu z zacinaniem się, czy długim ładowaniem. Dzięki temu czytnikowi przekonałam się również do czytania książek na czytniku w formie PDF, do którego wcześniej nie mogłam się przyzwyczaić. Opcja "rozpływ" w tym czytniku działa fenomenalnie i to sprawia, że czyta się cudownie!

Muszę Wam powiedzieć, ze ten czytnik jest rewelacyjny! I polecam go serdecznie. Równie mocno jak Lux 3, o ile nie bardziej. Jestem pewna, że będziecie zachwyceni nim tak, jak ja jestem. I przypominam również o poprzednich e-bookowych postach: 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY