Szukaj na tym blogu

21 maja 2017

Prosto z..."Wszystkie twoje marzenia" Agaty Czykierdy-Grabowskiej

Hej, hej, hej!
Dzisiaj mam dla Was kilka moich ulubionych cytatów z książki Agaty Czykierdy-Grabowskiej "Wszystkie twoje marzenia", której recenzję możecie przeczytać tutaj:


"Obiecaj mi jedno. Obiecaj mi, że to będzie tylko przyjaźń i niczego więcej ode mnie nigdy nie zechcesz."


"- Siadaj Pszczółka. - Wskazał jej przeciwległe łóżko. 
- Pszczółka? Naprawdę? - zapytała ironicznie - Bardzo oryginalnie - powiedziała. 
- No co? Ktoś, kto ma na imię Maja, nie powinien się dziwić, jeśli usłyszy coś takiego od czasu do czasu. Nie moja wina."


"- Dlaczego to robisz? - zapytała.
- Co takiego?
- Dlaczego ciągle mnie obejmujesz? - chciała aby jej to wytłumaczył, żeby wszystko było jasne. Kamil zamilkł, ale nie odsunął się od niej nawet na milimetr. 
- "Bo zdrętwiała mi ręka, a ty jesteś idealnego wzrostu, żebym mógł ją o ciebie oprzeć - powiedział znudzonym tonem
- Głupek! - Odepchnęła go od siebie i roześmiała się głośno, aż dobiegło ją echo własnego głosu.
- Chciałaś wiedzieć. - Wzruszył ramionami i wsadził ręce do kieszeni."

"Właśnie w tej chwili zdał sobie sprawę z zależności, jaka między nimi powstała. Jej radość naturalnie stawała się jego radością. Jej smutek był jego smutkiem, a jej rozpacz, zamieniała się w jego rozpacz. Ich losy zaczęły się łączyć w niewidzialny splot, który powstał z samotności i pragnień silniejszych niż największy strach." 

"Jego bliskość była czymś, co uwielbiała, ale jednocześnie strasznie się jej bała. Nie udała sobie, ani jemu. Nie była idiotką, widziała, co się między nimi dzieje. Zaczynała do niego czuć coś więcej niż przyjaźń. Nie potrafiła inaczej, bo Kamil był idealny. Był spełnieniem każdego jej oczekiwania i marzenia. Czuły, dobry, zabawny i robił dla niej rzeczy, których nigdy nie zaznała od rodziny czy bliskich jej osób. Jak miała z tym walczyć?"

"Można znać kogoś całe życie i tak naprawdę ie wiedzieć, kim ten ktoś jest. Można też znać kogoś niecałe dwa miesiące i poznać go jak własną kieszeń."

"Ten twój Kamil to jakiś cholerny książę z bajki - powiedziała z zadumą. Maja znowu się zaśmiała i przyznała jej w myślach rację. Tylko czy tacy ludzie naprawdę istnieją? A może to tylko złudzenie i sen, z którego się kiedyś obudzi i stwierdzi, że to wszystko nie było prawdziwe. raz już przecież zbudziła się z takiego pięknego snu i ledwie to przetrwała. Miała przeczycie, że z bajki, w której teraz się znajdowała nie będzie w stanie wrócić do swojego szarego świata. Właśnie ten strach był jej największym cierniem."

"Kochał ją. Tak jak się kocha po raz pierwszy i po raz ostatni. Tak jak się kocha tylko raz."

"Tak bardzo się o nią bał, że nie mógł tego ogarnąć rozumem. Znali się tak krótko, a on wariował na myśl o jakiejkolwiek krzywdzie, która mogłaby ją spotkać. Czy tak właśnie ma wyglądać teraz jego życie? Czy jeśli kogoś kochasz tak mocno, to już nie jesteś w stanie zaznać spokoju?" 

"Facet może się zakochać tylko raz w życiu. Co ciekawe, nie zawsze wiąże się czy żeni z miłością swojego życia."


"Facet może zakochać się tylko raz w życiu, ale z babami to inna bajka. Kobieta może kochać się nawet w dwóch kolesiach na raz! To z kolei wyjaśnia, dlaczego my, faceci, chcemy zamordować każdego frajera, który tylko spojrzy w kierunku naszej kobiety." 

"Nie spodziewali się końca, bo gdy jest się młodym i zakochanym, nie przyjmuje się do wiadomości, że istnieje koniec. A jednak. Koniec nie pyta o to, czy się w niego wierzy. On po prostu się pojawia i już nic nigdy nie jest takie samo." 

"Nie szukałem ciebie, ale cię...znalazłem. Ty nie szukałaś mnie, a jednak mnie masz." 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY