Szukaj na tym blogu

24 marca 2017

Wiosenny Tag Książkowy!

Cześć!

Bardzo dawno na Blasku Książek nie było żadnego TAGU, prawda? Z racji, że mamy już wiosnę, przynajmniej tę kalendarzową, bo za oknem różnie bywa, postanowiłam zrobić dla was Wiosenny Tag Książkowy. Wiosna to zaraz koło lata moja ulubiona pora roku. Wszystko się zieleni, budzi do życia a człowiek od razu staje się weselszy i pełny życia. Zgadzacie się? 

1. Ulubiona książka z zieloną okładką! 
To chyba wszystkie zielone książki, jakie posiadam w swojej biblioteczce. Nie potrafię wybrać niestety jednej ulubionej, ale polecam Wam "Szukaj mnie wśród lawendy" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, z tym, że to jest trzecia, ostatnia część. Tak samo książki Katarzyny Michalak - "Wiśniowy dworek", "Spełnienia marzeń" i "Leśna Polana". "Ani na uniwersytecie" niestety nie czytałam, ale jestem bardzo ciekawa całej serii i w końcu na pewno znajdę dla nich czas!  

2. Książka, która zawsze wyciąga Cię z doła. 
Pierwsza książka, która mi przyszła do głowy to "Uroczysko" Magdaleny Kordel. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek śmiałam się tyle razy, co przy czytaniu tej książki. Naprawdę gorąco polecam! Na poprawę humoru - idealna! 

3. Najbardziej irytująco-optymistyczna książka. 
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co by tutaj odpowiedzieć. Chyba nie mam takiej książki, gdyż z reguły jeśli dana książka mnie irytuje, to to na pewno nie jest w pozytywnym sensie. Chyba jeszcze się nie spotkałam w swojej literackiej przygodzie z taką książką. 

4. Ulubiona książka, w której występują zwierzęta. 
Również miałam problem z tym, aby wskazać tę książkę. I znów mogłabym powiedzieć -  "Uroczysko" i sławna krowa, której imienia niestety nie pamiętam. Przypomniała mi się jednak jeszcze jedna książka - "Anioł stróż" Nicholasa Sparksa, jednego z moich ulubionych pisarzy. 

5. Ulubiona książka wydana na wiosnę. 
Jeszcze nie jest wydana, ale będzie. Właśnie na wiosnę. Kurcze, a jednak będzie ich więcej. No to tak: "Carpe Diem" Diane Rose, które czytałam niedawno przedpremierowo i w której się zakochałam. Jest to zdecydowanie najlepsza książka przeczytana przeze mnie w tym roku. Drugą książką jest "Wszystkie twoje marzenia" Agaty Czykierdy-Grabowskiej, której premiera planowana jest na maj. Również piękna książka, od której nie mogłam się oderwać i polecam Wam ją serdecznie!


6. Jest piękna pogoda. Idziesz do parku. Jaką książkę ze sobą zabierasz?
Konkretnego tytułu nie wskażę, ale na pewno jest to lekka, przyjemna książka, z którą mogłabym spędzić miło czas. Prawdopodobnie z gatunku new / young adult, albo obyczajówka. W sumie...mogłabym zabrać którąś książkę Sparksa, albo Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, gdyż na półce czekają nieprzeczytane jej książki, a jestem ich strasznie ciekawa! 

7. Ulubiona książka z okładką skąpaną w kwiatach. 
Aż musiałam wstać do mojej biblioteczki i sprawdzić, czy mam jakieś książki z okładką w kwiaty. I znalazłam "Wszystkie kolory nieba" Krystyny Mirek, zdecydowanie bardzo mi się podobała i polecam z czystym sercem. Oraz już trochę mniej, ale "Jak powietrze" Agaty Czykierdy-Grabowskiej. 

Do zabawy zapraszam: 
Ewelinkę - Redgirlbooks
Kamilę - Camilleshade
Gosię - Goszaczyta
Kasię - Kasiareads
oraz
Agnieszkę - Magical Reading

A jak wy odpowiedzielibyście na te pytania? 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY