Szukaj na tym blogu

17 lutego 2017

Akcja charytatywna - KSIĄŻKA W CIEMNO

Kochani, 
Dzisiaj mam dla Was coś zupełnie innego. Coś, czego tutaj, na Blasku Książek jeszcze nie było. Mój kolega ze szkoły średniej wraz ze znajomymi z NZS UEK organizują rewelacyjną akcję charytatywną! (Po kliknięciu w obrazek przeniesie Was na wydarzenie na Facebooku, do którego serdecznie Was zapraszam.)


Studenci piszą:
"Chcemy wesprzeć finansowo fundację "Wyspy Szczęśliwe", niosącą pomoc dzieciom z nowotworami. Fundacja ma przeznaczyć zebrane pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz leków.
Ideą projektu jest zebranie jak największej ilości książek, które następnie będzie można nabyć w trakcie targów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Jak sugeruje nazwa - uczestnik nie będzie znał tytułu powieści, którą nabywa. Książki będą wcześniej specjalnie zapakowane i oznaczone, a na pokrytej papierem okładce znajdą się recenzje poprzednich czytelników.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce! Jeśli chcecie wesprzeć fundację, macie zakurzone książki, które leżą na waszych półkach i nie zapowiada się, żeby ktoś z nich skorzystał - przygotujcie je, adres wysyłki podamy już wkrótce. Książki oczywiście nie muszą być nowe, mogą zawierać zwykłe ślady użytkowania."

Ja oczywiście biorę udział. Nie zastanawiałam się ani chwili, gdy tylko dowiedziałam się o tej akcji. Na pewno podzielę się z nimi książkami, które zalegają na moich półkach a innym mogą przynieść radość. Jeśli ktoś z Was chciałby pomóc, chciałby dołączyć do akcji i przekazać jakąś książkę, dajcie mi znać w komentarzu, na Facebooku w  wiadomości prywatnej czy na mailu. 

Ja już książki wybrałam i oczywiście Wam pokażę, czym się podzielę. Spójrzcie: 

Książki można oddać na dwa sposoby. Pierwszy dotyczy mieszkańców Krakowa i okolic, którzy mogą przynieść osobiście książki do biura NZS w Pawilonie S na ulicy: 

Rakowicka 27 
31-510 Kraków

Książki możecie wysyłać również na adres fundacji "Wyspy Szczęśliwe" 
"Wyspy Szczęśliwe" 
ul Wielicka 265, 
30-663 Kraków

Podczas wysyłki koniecznie musicie umieścić przy adresie nazwę fundacji. 

Zbiórka książek trwa do 3 marca. Potem studenci będą je pakować, opisywać i 7-9 marca odbędzie się charytatywny kiermasz książek. O wszystkim będę Was informować, jeśli tylko będziecie chcieli. 

Zapraszam wszystkich blogerów, autorów, wydawnictwa. Dla nas to tak niewiele, a możemy pomóc chorym dzieciom.


Bardzo proszę o udostępnienie posta w

1 komentarz:

  1. Łaaaał, jaka świetna sprawa! Jest jeszcze chwila czasu, więc chyba też w tym wezmę udział. Dzięki za info! :))

    OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY