Szukaj na tym blogu

30 stycznia 2017

Prosto z..."Szept wiatru" Sylwii Trojanowskiej

Witajcie kochani, 
dzisiaj przychodzę do Was z kolejnym postem z serii "Prosto z...", którego dawno tutaj nie było, a który wzbudza naprawdę bardzo duże zainteresowanie wśród Was. Ostatnio czytałam książkę Sylwii Trojanowskiej - "Szept wiatru", której recenzja ukaże się na blogu za kilka dni. Dzisiaj jednak chciałabym się z Wami podzielić cytatami z tej książki, które mnie w jakiś sposób zachwyciły, oczarowały, które sprawiły, że na chwilę oderwałam się od lektury i zaznaczyłam je. Nie tylko dla siebie, ale i dla Was. Zatem....czytajcie i dajcie znać jak Wam się podobają!"Kasiu, moje ty złotko najdroższe, kiedyś też spotkasz takiego mężczyznę i pokochasz miłością niewyobrażalną, taką która nie pozwoli ci spać, nawet jeśli będziesz zmęczona, i taką, która nie pozwoli i jeść, nawet jeśli będziesz głodna. Zawsze walcz o taką miłość, bo nawet jeśli ma trwać tak krótko, jak moja, warto. Dla takiej miłości wszystko warto."

'Naucz się akceptować to, co nie wymaga rozumienia i szukać racjonalnego wytłumaczenia dla tego, czego nie powinnaś akceptować."

"Życie jest najpiękniejszą z tajemnic, a na dodatek mamy pewność, że nigdy do końca tej tajemnicy nie odkryjemy."

"Czasami samotność jest tą częścią drogi, na którą decydujemy się, by samotnym nie być już nigdy więcej."


"To nie jest tylko miłość, choć ona jest silna. To nie jest też tylko pożądanie, choć ono mnie rozpiera. Ja czuję do ciebie coś więcej, coś, czego dotąd nigdy nie czułem, coś, co jest ponad to wszystko. Chcę z tobą być, chcę dzielić swoje życie z tobą...Chcę cię czuć i dotykać, a przede wszystkim chcę ci dawać szczęście. Wariuję bez ciebie."

"Każdy ma jakąś przeszłość. Liczy się tu i teraz, bo przeszłości, nawet jeśli była mroczna, nie da się już rozjaśnić. Można rozjaśnić tylko teraźniejszość."

Który cytat najbardziej przypadł Wam do gustu? Dajcie znać! 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY