Szukaj na tym blogu

10 stycznia 2017

Podsumowanie 2016 roku i cele na 2017.

2016 rok przeleciał bardzo szybko. Zanim się obejrzeliśmy, już witaliśmy nowy rok. Z racji, że przez ten 2016 rok dużo się zmieniło, chciałabym go dla Was tutaj podsumować. Nigdy tego nie robiłam szczerze mówiąc, ale jak to mówią; kiedyś musi być ten pierwszy raz. Według mnie najważniejsze, co się zmieniło na Blasku to to, że zostałam sama. Fosiek i Ann postanowiły opuścić blog, przestały pisać. Recenzje i wszystko, co tutaj się pojawi, będzie od tej pory tylko i wyłącznie pisane przeze mnie (chyba, że Fosiek postanowi czasem coś napisać, ale to bardzo rzadko). Od tej pory wszystkie decyzje podejmowane odnośnie bloga, organizacja jego itp. będą należały wyłącznie do mnie. Jak się w tym odnajdę? Nie mam pojęcia. Wiem natomiast, że styczeń i luty będą ciężkie -  sesja się zbliża, więc trzeba się przyłożyć i cały wolny czas będzie zajmować mi nauka.  
To również zmiana dla Was, ponieważ posty na blogu będą pojawiały się nieco rzadziej niż wcześniej. Myślę, że ok 1-2 w tygodniu. (Jak się uda częściej, to będę bardzo zadowolona!) 

2016 to rok, w którym przez dłuższy okres na blogu panowała cisza. Postanowiłyśmy dać sobie przerwę, odetchnąć nieco od niego. Z perspektywy czasu myślę, że był to strzał w dziesiątkę. Dziewczyny rozmyśliły się, nie chcą pisać na siłę, bo nie o to chodzi, a ja zdobyłam jeszcze więcej motywacji do prowadzenia tego bloga i myślę, że wszystko pójdzie bardzo dobrze. 


W  2016 roku dwukrotnie mogłam być ambasadorką książek wydawanych przez OMGBooks. Pierwszą z nich była "Jak powietrze" Agaty Czykierdy-Grabowskiej - cudowna, prawdziwa, szczera, piękna książka o sile miłości i cudownych bohaterach -  Dominiku i Oliwii. Druga z nich to "Uratuj mnie" Anny Bellon, pierwsza część losów Mai i Kylera, którą również uwielbiam i polecam z całego serca. Tutaj przy okazji promocji książki mogliście również przeczytać wywiad z autorką. 

Na 2017 rok mam już trzy tytuły, przy których będę ambasadorką. Już nie mogę się doczekać, kiedy poznacie ich tytuły i będziecie mogli je przeczytać. Premiera pierwszej będzie już niebawem, bo 17 stycznia. To bardzo, ale to bardzo miłe wyróżnienie ze strony wydawnictwa i autorów. W 2016 roku przeczytałam również sporo świetnych książek. Top 10 najlepszych książek przeczytanych w 2016 roku możecie znaleźć na blogu. Jeśli chodzi o ilość przeczytanych książek, to nie mam pojęcia ile ich było, bo niestety nie spisywałam ich sobie, ale w tym roku na pewno to zmienię. Na moim instagramie będzie można śledzić moje postępy w akcji Przeczytam 52 książki w 2017 roku. 

Zostałam również zaproszona do organizowania Zaczytanego Roku 2017. Jest to wydarzenie na Facebooku, w którym codziennie jedna osoba może wygrać książkę. Codziennie nowe konkursy, w których na zadanie konkursowe macie wyłącznie 24 godziny. Jest to rewelacyjna akcja, świetna zabawa, jeszcze lepsza możliwość poznania nowych ludzi i zgarnięcia książek w konkursach. Dziewczyny, dziękuję Wam serdecznie i mam nadzieję, że to będzie coś wspaniałego! Zachęcam Was również do wzięcia udziału. Kilka konkursów już było publikowanych, czekajcie na kolejne. 


Jeśli chodzi o statystyki bloga, to prezentowało się to następująco. 
Statystyki z końca grudnia 2015 i 6 stycznia 2017 r. 

Blog w liczbach!
Facebook: 2775 || 3197 (+422)
Instagram: 502 (17 lipca 2016 roku założyłam nowe konto)
Liczba wyświetleń bloga732300 || 866636  (+134336)
Liczba obserwatorów: 677 || 749 (+72)
Liczba komentarzy: 8331 || 9577 (+124)Cele i postanowienia na 2017 rok! 

1. Przeczytać 52 książki w 2017 roku. 
2. Obejrzeć 52 filmy w 2017 roku.
3. 1 000 000 wyświetleń bloga.
4. 4 000 polubień na Facebooku.
5. 1 000 followersów na Instagramie. 
6. Pojechać na Targi Książki w Krakowie. 
7. Publikować minimum 2 posty w tygodniu. 
8. Przeczytać chociaż jedną książkę z gatunku, którego nie czytam.
9. Publikować minimum 1 post około książkowy miesięcznie. 
10. Publikować podsumowanie KAŻDEGO miesiąca.
11. Zdjęcia do recenzji wykonywać samodzielnie. 
12. Minimum 2 zdjęcia tygodniowo na Instagramie. 
13. Być na bieżąco z wydarzeniem - Zaczytany Rok 2017, którego współtworzę
14. Zmienić wygląd bloga na bardziej "profesjonalny". 


Instagram || Facebook 

Dajcie mi znać w komentarzu, jakie posty interesowałyby Was najbardziej, o czym chcielibyście przeczytać. Będzie mi bardzo miło. 

Podziwiam i gratuluję wszystkim, którzy dotrwali do końca. 

6 komentarzy:

 1. Gratuluję tak udanego 2016 :D Statystyki robią wrażenie :) A co do prowadzenia bloga, to wierzę, że sobie poradzisz!
  No i muszę Cię pochwalić za bardzo ambitne plany na 2017 rok :) Mam nadzieję, że uda Ci się ich trzymać ^^
  Pozdrawiam i życzę jeszcze większej ilości sukcesów :)
  Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że dziewczyny zrezygnowały, ale się nie dziwię. Blog to też praca :) Mam nadzieje, że sama dasz sobie radę tak jak większość blogerek. Nic na siłę, może być mniej wpisów, ale aby były tworzone z pasją :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję udanego minionego roku. Niech ten będzie równie udany, albo i jeszcze lepszy. Powodzenia z sesją.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale masz cele i postanowienia! :) Sporo :) Życzę powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo wygórowane cele :) ale wierzę, że Ci się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że się spotkamy w październiku w Krakowie. ;)

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY