Szukaj na tym blogu

30 grudnia 2016

Czytaj po angielsku z wydawnictwem Ze słownikiem!


Czytanie książek po angielsku to rewelacyjna sprawa. Chyba każdy z nas chciałby przeczytać swoją ulubioną książkę w oryginale, czy po prostu nie czekać na wydanie książki w Polsce, co czasem graniczy z cudem i potrzeba wiele cierpliwości, aby doczekać się na kontynuację różnych powieści. 

Czytanie po angielsku wcale nie musi być takie trudne. Ja od dawna chciałam zacząć, spróbować przeczytać jakąś książkę w oryginale, jednak nie mogłam się zmusić do tego. Miałam wiele wątpliwości, czy dam radę. Bałam się, że będę musiała czytać ze słownikiem, co chwilę do niego zerkając, bo nie znam jakichś słów. Teraz nie muszę się już tym martwić. 

Na rynku jakiś czas temu pojawiło się rewelacyjne wydawnictwo [ze słownikiem], które wydaje książki w języku angielskim właśnie ze słownikiem. Już nie musimy się martwić, że nie będziemy czegoś rozumieć, gdyż większość słówek, które mogą być niezrozumiałe, są wytłumaczone na każdej stronie na marginesie. To zdecydowanie ułatwia czytanie i sprawia, że staje się ono przyjemniejsze. Oprócz tego, że możemy przeczytać książkę w oryginale, uczymy się nowych słówek, których wcześniej nie znaliśmy. Muszę przyznać, że jest to rewelacyjna metoda nauki i na pewno bardzo skuteczna. 

 Oprócz tego, że na każdej stronie znajduje się mini słowniczek, to dodatkowo na początku książki znajdziemy słownik z najpopularniejszymi słówkami znajdującymi się w książce, a na koniec z absolutnie wszystkimi słówkami, co do znaczenia których mogliśmy mieć wątpliwości. Jest to zdecydowanie rewelacyjny pomysł, który w dużym stopniu ułatwia czytanie. 


Ja wybrałam sobie The Secret Garden, czyli Tajemniczy ogród. To książka, którą bardzo lubiłam, będąc młodsza. Postanowiłam przeczytać ją w oryginale i muszę Wam powiedzieć, że było to bardzo ciekawe doświadczenie. Była to moja pierwsza książka przeczytana w języku angielskim, ale jestem pewna, że nie ostatnia. Na razie na pewno będę korzystała z książek oferowanych przez Wydawnictwo [ze słownikiem], jednak w końcu na pewno przyjdzie pora na to, abym przeczytała jakaś książkę bez żadnych pomocy. Jestem bardzo ciekawa jak mi się to uda. Teraz bardzo chciałabym przeczytać Królową śniegu.

(uwaga: po kliknięciu w tytuł, przeniesie Was do strony wydawnictwa!)

Jak możecie zauważyć, wybór jest bardzo duży i myślę, że znajdziecie coś dla siebie. Serdecznie polecam. 


4 komentarze:

 1. "Tajemniczy ogród" mnie odstrasza, ale z chęcią sięgnę po inne tytuły z tego wydawnictwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam już o tym wydawnictwie i uważam, że to genialna inicjatywa! Dobrze się podszkolić w nauce angielskiego i przy okazji odświeżyć sobie ulubione lektury :) Kocham "Tajemniczy ogród", dlatego z chęcią sięgnęłabym po niego w oryginale <3
  Pozdrawiam,
  rude-pioro.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to mam ochotę na Frankensteina, bo z tego co się orientuję, ten tytuł jest w nakładzie tego wydawnictwa. Do Tajemniczego ogrodu może kiedyś wrócę, ale nie za bardzo przepadałam za tą książką.
  Pozdrawiam cieplutko,
  gabRysiek recenzuje

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna sprawa! Właśnie uczę się angielskiego i bardzo by mi się taka książka przydała :)

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY