Szukaj na tym blogu

26 października 2016

"Krime story" Marcin Gutkowski
Autor bestselerowych płyt „50/50”, „Gy Zgaśnie Słońce” czy „Sentymentalnie” raper Marcin „Kali” Gutkowski debiutuje w roli...prozaika! Zawiła kryminalna intryga, ciężki klimat brudnych ulic "śląskiego miasta grzechu" z tłem wnikliwego socjologiczno-obyczajowego raportu ze środowiska egzystencji młodych ludzi w Polsce. Jak cienka granica dzieli dobro od zła? Kiedy człowiek zmienia się w bestię? Czy w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze bezwarunkowa miłość? Odsłona perypetii głównego bohatera o pseudonimie Krime, w brawurowej, brutalnie prawdziwej powieści "Krime story”.

Krime jest człowiekiem, który żyje z dnia na dzień. Osiąga korzyści z drobnych kradzieży i odpowiednich znajomości. Wszystko zmienia się, kiedy dostaje propozycję "grubszej roboty". Skuszony ogromnymi pieniędzmi decyduje się na krok, który rozpoczyna serię niezaplanowanych i niemożliwych do powstrzymania konsekwencji...
Marcin Gutkowski "Kali" przedstawia świat, jakiego nie znamy, albo znamy tylko część tego co dzieje się wśród młodych ludzi żyjących w starych kamienicach, w blokach - którzy uciekają od norm i wybierają inne ścieżki życia. 
"Krime story" to świetna książka, która zdecydowanie zasługuje na wysoką ocenę. Biorąc pod uwagę, iż jest to debiut autora, jestem pod ogromnym wrażeniem. Miałam ciary czytając historię Krime, pełną tajemnic, nieoczekiwanych zwrotów akcji i czekałam z zapartym tchem na to jak dalej potoczą się losy bohatera. 
Z niecierpliwością czekam na dalsze losy bohaterów "Krime story" i mam nadzieję, że autor szybko upora się z napisaniem kolejnej, równie dobrej książki. Gorąco polecam!

1 komentarz:

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY