Szukaj na tym blogu

08 września 2016

Magda Stachula "Idealna"Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz dziecku, które bardzo chciałaby mieć. 
Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę, która jej nie pasuje. Potem wydarza się coś jeszcze…
Ktoś wie o niej wszystko. I powoli realizuje swój plan.
 
Anita jest młodą kobietą, która bezskutecznie stara się zostać matką. Adam - mąż Anity nie może dłużej znieść obsesyjnego starania się o dziecko. Ich związek staje pod wielkim znakiem zapytania. Małżeństwo nie potrafi ze sobą rozmawiać, mijają się bez słowa lub kłócą o najdrobniejszą rzecz. 
 
Kobieta oprócz wizyt u ginekologa i kilku wypadów do sklepu prawie nie wychodzi z domu. Świat ogląda przez oko kamery, jej ulubionym miejscem jest Praga, którą zwiedza przez kamerę umieszczoną w pociągu. Podróżuje wirtualnie z pasażerami pociągu i poznaje pewną ciekawą parę, na którą niecierpliwie czeka za każdym razem patrząc w ekran komputera. 
 
Staranie o dziecko i ciągłe konflikty w domu doprowadzają do wielu nieprzemyślanych decyzji, które skomplikują życie pary, szczególnie kiedy na horyzoncie pojawia się inna kobieta...
 
Marta nie pojawia się w ich życiu przypadkiem. Ma skrupulatnie opracowany plan, niestety Anita ani Adam nie zdają sobie z tego sprawy i stają się coraz łatwiejszymi ofiarami... Ta kobieta postawiła sobie za cel doprowadzić swój plan do końca i nic ani nikt nie jest w stanie jej powstrzymać. 
 
Sami musicie zobaczyć jak kończy się ta historia, ja przekonałam się o tym bardzo szybko - dwie nieprzespane noce... Z trudem powstrzymałam się, żeby nie zajrzeć na koniec książki i zobaczyć jak to wszystko się skończy. Ta książka naprawdę jest IDEALNA, wywołuje tyle emocji, że ciężko mi ją porównać do jakiejkolwiek innej... Mimo zmęczenia czytałam dalej i próbowałam rozszyfrować jak to wszystko się skończy - nie udało się, zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło i to kolejny plus dla autorki! 

Jestem pod ogromnym wrażeniem i mam nadzieję, że po takim sukcesie, jakim jest ta książka, autorka szybko zaskoczy nas kolejnymi równie dobrymi historiami. Gratuluję talentu!

6 komentarzy:

 1. Ta książka to idealny przykład na to, że ludzie są całkowicie różni. Zdania podzielone po połowie, dosłownie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mnie... gdzieś nawet odnalazłam się w tej fabule :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czytałam same pozytywne recenzje, ale po komentarzu wyżej widzę, że są i te mniej chwalące :) Jestem ciekawa co ja bym o niej myślała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, już sam opis fabuły zapowiada świetną powieść! Twoja recenzja niesamowicie mnie zaintrygowała - choć teoretycznie pomysł na książkę wydaje się prosty, coś mi się widzi, że im dalej, tym historia bardziej się komplikuje. I na pewno trzyma w napięciu, skoro nie mogłaś się od niej oderwać :D Muszę koniecznie przeczytać.
  Pozdrawiam,
  rude-pioro.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam już o tej książce i mam nadzieję, że wkrótce ją przeczytam bo bardzo mnie zaciekawiły opinie na jej temat, czuję że by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz słyszę o tej książce i muszę przyznać, że brzmi naprawdę zachęcająco! Bardzo chciałabym się przekonać, jaki finał będzie miała ta historia. :)

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY