Magda Stachula "Idealna"Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz dziecku, które bardzo chciałaby mieć. 
Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę, która jej nie pasuje. Potem wydarza się coś jeszcze…
Ktoś wie o niej wszystko. I powoli realizuje swój plan.
 
Anita jest młodą kobietą, która bezskutecznie stara się zostać matką. Adam - mąż Anity nie może dłużej znieść obsesyjnego starania się o dziecko. Ich związek staje pod wielkim znakiem zapytania. Małżeństwo nie potrafi ze sobą rozmawiać, mijają się bez słowa lub kłócą o najdrobniejszą rzecz. 
 
Kobieta oprócz wizyt u ginekologa i kilku wypadów do sklepu prawie nie wychodzi z domu. Świat ogląda przez oko kamery, jej ulubionym miejscem jest Praga, którą zwiedza przez kamerę umieszczoną w pociągu. Podróżuje wirtualnie z pasażerami pociągu i poznaje pewną ciekawą parę, na którą niecierpliwie czeka za każdym razem patrząc w ekran komputera. 
 
Staranie o dziecko i ciągłe konflikty w domu doprowadzają do wielu nieprzemyślanych decyzji, które skomplikują życie pary, szczególnie kiedy na horyzoncie pojawia się inna kobieta...
 
Marta nie pojawia się w ich życiu przypadkiem. Ma skrupulatnie opracowany plan, niestety Anita ani Adam nie zdają sobie z tego sprawy i stają się coraz łatwiejszymi ofiarami... Ta kobieta postawiła sobie za cel doprowadzić swój plan do końca i nic ani nikt nie jest w stanie jej powstrzymać. 
 
Sami musicie zobaczyć jak kończy się ta historia, ja przekonałam się o tym bardzo szybko - dwie nieprzespane noce... Z trudem powstrzymałam się, żeby nie zajrzeć na koniec książki i zobaczyć jak to wszystko się skończy. Ta książka naprawdę jest IDEALNA, wywołuje tyle emocji, że ciężko mi ją porównać do jakiejkolwiek innej... Mimo zmęczenia czytałam dalej i próbowałam rozszyfrować jak to wszystko się skończy - nie udało się, zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło i to kolejny plus dla autorki! 

Jestem pod ogromnym wrażeniem i mam nadzieję, że po takim sukcesie, jakim jest ta książka, autorka szybko zaskoczy nas kolejnymi równie dobrymi historiami. Gratuluję talentu!

Komentarze

 1. Ta książka to idealny przykład na to, że ludzie są całkowicie różni. Zdania podzielone po połowie, dosłownie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mnie... gdzieś nawet odnalazłam się w tej fabule :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czytałam same pozytywne recenzje, ale po komentarzu wyżej widzę, że są i te mniej chwalące :) Jestem ciekawa co ja bym o niej myślała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, już sam opis fabuły zapowiada świetną powieść! Twoja recenzja niesamowicie mnie zaintrygowała - choć teoretycznie pomysł na książkę wydaje się prosty, coś mi się widzi, że im dalej, tym historia bardziej się komplikuje. I na pewno trzyma w napięciu, skoro nie mogłaś się od niej oderwać :D Muszę koniecznie przeczytać.
  Pozdrawiam,
  rude-pioro.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam już o tej książce i mam nadzieję, że wkrótce ją przeczytam bo bardzo mnie zaciekawiły opinie na jej temat, czuję że by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz słyszę o tej książce i muszę przyznać, że brzmi naprawdę zachęcająco! Bardzo chciałabym się przekonać, jaki finał będzie miała ta historia. :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.