Szukaj na tym blogu

25 lipca 2016

Ilona Łepkowska - "Pani mnie z kimś pomyliła"Joanna Malicka jest dojrzałą kobietą, która doświadczyła sporo w swoim życiu, jednak mimo to nie traci nadziei, że wysiłek jaki wkłada we wszystko co robi - jest słuszny. Ma córkę Misię, z którą dogaduje się jak z najlepszą przyjaciółką. Jej kontakt z byłym mężem niestety nie jest taki, jakiego by oczekiwała - spóźnione alimenty, ciągłe proszenie, żeby zainteresował się ich dzieckiem. Marek nie uważa żeby było to problemem, najchętniej w ogóle nie płaciłby na Misię ani grosza i nadal udawał idealnego ojca. 

Joanna, by móc zarobić na życie łapie się każdej pracy - jest tłumaczką języka włoskiego. Z pomocą przy zarobieniu dodatkowych pieniędzy przychodzi jej najlepszy przyjaciel Piotr. Mężczyzna proponuje jej pracę przy nowym programie telewizyjnym, gdzie z tłumacza niespodziewanie staje się główną bohaterką - prowadzącą program.

Wszystko dzieje się bardzo szybko - Joanna z nikomu nieznanej kobiety, staje się najbardziej rozpoznawalną twarzą show biznesu. Nie musi już liczyć się z każdą złotówką, co więcej, może pozwolić sobie na naprawdę drogie życie, ale czy to dobrze? 

Kiedy wydaje się, że życie wreszcie nabiera barw i nie trzeba martwić się o kolejny dzień, okazuje się, że to nie jest prawdziwe życie Joanny Malickiej. Żeby uciec przed wścibskimi spojrzeniami dziennikarzy, kobieta zamyka się w domu i bierze coraz silniejsze środki na "chorą duszę". Nie takiego życia pragnęła dla siebie bohaterka...

Często kiedy jesteśmy mali marzymy o tym, by w przyszłości zostać wielkimi aktorami, czy kimś w tym rodzaju. Widzimy ich uśmiechnięte twarze w telewizji i jesteśmy przekonani, że oni właśnie spełniają swoje marzenia, że mają wszystko to, czego my byśmy chcieli. Nic bardziej mylnego... Ci ludzie bardzo często przyklejają ten uśmiech na potrzeby marketingu, w rzeczywistości marzą o tym, by uciec jak najdalej od tego szalonego świata, w którym muszą grać konkretne role, nie mogą być sobą...

Ta książka pokazuje jak ciężkie jest życie gwiazd. I choć pewnie jest wielu pośród nich, którzy lubią to co robią i odnajdują się w tym, to ja jednak jestem przekonana, że niestety przez różne działania marketingowe, muszą oni często postępować wbrew sobie - Joanna Malicka to doskonały przykład na to, że człowiek bogaty, to nie zawsze jest człowiek szczęśliwy. Pieniądze to nie wszystko...

3 komentarze:

  1. Coraz więcej pozytywnych recenzji zbiera ta książka, może się na nią jednak skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam w jakiejś gazecie pierwszy rozdział i specjalnie mnie nie porwało, ale może jeszcze się nadarzy okazja i nadrobię zaległości :)

    OdpowiedzUsuń
  3. raczej nie w moim guście :)/Karolina

    OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY