Ilona Łepkowska - "Pani mnie z kimś pomyliła"Joanna Malicka jest dojrzałą kobietą, która doświadczyła sporo w swoim życiu, jednak mimo to nie traci nadziei, że wysiłek jaki wkłada we wszystko co robi - jest słuszny. Ma córkę Misię, z którą dogaduje się jak z najlepszą przyjaciółką. Jej kontakt z byłym mężem niestety nie jest taki, jakiego by oczekiwała - spóźnione alimenty, ciągłe proszenie, żeby zainteresował się ich dzieckiem. Marek nie uważa żeby było to problemem, najchętniej w ogóle nie płaciłby na Misię ani grosza i nadal udawał idealnego ojca. 

Joanna, by móc zarobić na życie łapie się każdej pracy - jest tłumaczką języka włoskiego. Z pomocą przy zarobieniu dodatkowych pieniędzy przychodzi jej najlepszy przyjaciel Piotr. Mężczyzna proponuje jej pracę przy nowym programie telewizyjnym, gdzie z tłumacza niespodziewanie staje się główną bohaterką - prowadzącą program.

Wszystko dzieje się bardzo szybko - Joanna z nikomu nieznanej kobiety, staje się najbardziej rozpoznawalną twarzą show biznesu. Nie musi już liczyć się z każdą złotówką, co więcej, może pozwolić sobie na naprawdę drogie życie, ale czy to dobrze? 

Kiedy wydaje się, że życie wreszcie nabiera barw i nie trzeba martwić się o kolejny dzień, okazuje się, że to nie jest prawdziwe życie Joanny Malickiej. Żeby uciec przed wścibskimi spojrzeniami dziennikarzy, kobieta zamyka się w domu i bierze coraz silniejsze środki na "chorą duszę". Nie takiego życia pragnęła dla siebie bohaterka...

Często kiedy jesteśmy mali marzymy o tym, by w przyszłości zostać wielkimi aktorami, czy kimś w tym rodzaju. Widzimy ich uśmiechnięte twarze w telewizji i jesteśmy przekonani, że oni właśnie spełniają swoje marzenia, że mają wszystko to, czego my byśmy chcieli. Nic bardziej mylnego... Ci ludzie bardzo często przyklejają ten uśmiech na potrzeby marketingu, w rzeczywistości marzą o tym, by uciec jak najdalej od tego szalonego świata, w którym muszą grać konkretne role, nie mogą być sobą...

Ta książka pokazuje jak ciężkie jest życie gwiazd. I choć pewnie jest wielu pośród nich, którzy lubią to co robią i odnajdują się w tym, to ja jednak jestem przekonana, że niestety przez różne działania marketingowe, muszą oni często postępować wbrew sobie - Joanna Malicka to doskonały przykład na to, że człowiek bogaty, to nie zawsze jest człowiek szczęśliwy. Pieniądze to nie wszystko...

Komentarze

  1. Coraz więcej pozytywnych recenzji zbiera ta książka, może się na nią jednak skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam w jakiejś gazecie pierwszy rozdział i specjalnie mnie nie porwało, ale może jeszcze się nadarzy okazja i nadrobię zaległości :)

    OdpowiedzUsuń
  3. raczej nie w moim guście :)/Karolina

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.