niedziela, 1 maja 2016

Prosto z..."Ugly Love" Colleen Hoover #cytaty

Witajcie!
Kolejna cudowna książka za mną, mnóstwo cytatów, które udało mi się z niej wyłapać, dlatego zapraszam Was na kolejną odsłonę postu "Prosto z...". Widziałam, że poprzednie dwa wpisy bardzo przypadły Wam do gustu, mam nadzieję, że i tym razem tak będzie! 

Kolejna książka, której cytatami chciałabym się z Wami podzielić to "Ugly Love" autorstwa mojej ukochanej Colleen Hoover, której twórczość wprost uwielbiam! Zatem...do dzieła! 

"Jeśli dzisiaj kochasz mnie bardziej niż kochałeś wczoraj to nie mogę doczekać się jutra."


"To najjaśniejsze błękitne oczy, jakie widziałam w życiu. Nie mają nic wspólnego z tymi przekrwionymi ślepiami z poprzedniej nocy. Są tak jasne, że aż prawie bezbarwne. Gapię się w nie, jakbym liczyła na to, że gdy przyjrzę się im z bliska, zobaczę w nich fale. Są bowiem tak czysto błękitne jak Morze Karaibskie. Nie żebym choć raz była na Karaibach."


"Wszystko jest Milesem. Tak właśnie się dzieje, gdy ktoś ci się zaczyna podobać. Na początku jest nikim, a potem nagle staje się wszystkim, czy tego chcesz czy nie."


"Miłość nie zawsze jest piękna, Tate. Czasami przez lata masz nadzieję, że okaże się czymś innym. Czymś lepszym. A potem, zanim się spostrzeżesz, wracasz do punktu wyjścia i zostajesz z niczym."


"Wystarczy, że Miles po prostu leży ze mną w łóżku i zadaje mi osobiste pytania, a mnie już podoba się to bardziej niż którekolwiek z naszych wcześniejszych spotkań."


"Niektórzy ludzie robią się mądrzejsi, gdy się starzeją. Niestety większość ludzi tylko się starzeje. (...) Jesteś jednym z tych, co tylko się starzeją, ponieważ jesteś tak samo głupi jak w dniu, kiedy się urodziłeś."


"Jednak w chwili, gdy otworzyła oczy i spojrzała na mnie, już wiedziałem. Ta dziewczyna albo przypieczętuje moją śmierć... albo to właśnie ona w końcu przywróci mnie do życia."


"- Nie wierzę, że cię uderzył.

- Nie pierwszy raz - przyznaje. - Ale na pewno po raz ostatni. Chyba ostatecznie pogodził się z tym, że jesteśmy razem. Musiałem mu tylko przyrzec, że będę przestrzegał jego zasad.
Zaczynam się denerwować.
- Jakich znowu zasad?
- Po pierwsze, nie wolno mi złamać ci serca - odpowiada.- Po drugie, nie wolno mi złamać twojego cholernego serca. I po trzecie, nie wolno mi, kurwa, złamać twojego cholernego serca."
(Kochany brat, prawda?)"To wszystko jest tego warte. To piękne momenty jak te, które wynagradzają Brzydką Miłość."


"Przytula mnie mocniej. To wiele mówi. To coś więcej niż tylko uścisk. Więcej niż przytulenie. Trzyma mnie tak, jakby się bał, że utonę, jeśli mnie puści.""Pocałunki są o wiele łatwiejsze niż to, co robimy. Kiedy się całujesz, możesz zamknąć oczy. Możesz przestać myśleć. Zapomnieć o bólu, wątpliwościach i wstydzie. Kiedy zamykasz oczy i się całujesz, chronisz swoją wrażliwość."


"Chciałabym powiedzieć, że mam złamane serce, ale to chyba nieprawda. W każdym razie nie sądzę, żeby tak było. Właściwie to nie wiem, bo nie mam już serca. Zostawiłam je przed jego mieszkaniem tego dnia, kiedy się z nim pożegnałam."


"- Jak myślisz, co mogłoby sprawić, że facet nigdy nie chciałby ponownie doświadczyć miłości ? 
- Myślę, że jeżeli mężczyzna przeżył najbrzydszą stronę miłości, może nigdy nie chcieć ponownie jej doświadczyć."

Mam nadzieję, że cytaty spodobały Wam się i w jakimś stopniu zachęciły do przeczytania książki. A jeśli już ją czytaliście, dajcie znać jak Wam się podobała! :) 


Jeśli chcielibyście wziąć udział w Book Tourze z tą książką, zapraszam tutaj: KLIK