czwartek, 19 maja 2016

Dzień Matki z Matrasem - KONKURS


grafika jest autorstwa księgarni Matras


         Wkrótce nadejdzie bardzo ważne święto - Dzień Matki. Wiele zawdzięczamy tym wspaniałym kobietom, które zasłużyły na uznanie i wszystko, co najlepsze. Tak również myśli Księgarnia Matras, która wyszła z propozycją konkursu! To fantastyczna akcja, zapraszam do zapoznania się ze szczegółami zaprezentowanymi niżej!
          Temat konkursu to: Jaką postać literacką przypomina Twoja mama? W tej inicjatywie bierze udział osiem blogów. Każdemu z nich przydzielono kategorię. Ja zdecydowałam się na książki młodzieżowe. Serdecznie też Was zapraszam do zapoznania się z tekstami pozostałych blogerów (kategorie są podlinkowane i przekierowują od razu na blogi): fantastyka, sensacja, kryminał, biografie, piękna polska, piękna obca i horror.

         Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1693102404275072/

         Jaka postać matki z literatury młodzieżowej najbardziej przypomina moją mamę? Długo nad tym myślałam i uznałam, że mojej mamie najbliżej jest do Molly Weasley z Harrego Pottera. Tak jak ona jest kobietą serdeczną, troskliwą i taktowanie bezpośrednią. To osoba, która głodnego nakarmi a spragnionego napoi. Jak trwoga to... do mojej mamy! Zawsze jest gotowa wyciągnąć pomocną dłoń i okazać życzliwość. Molly i moją mamę łączy również skłonność do narzekań. Och, miała się pani Weasley ze swoimi niesfornymi synami! Jej marudzenie rozczulało mnie wyjątkowo mocno, ponieważ było bardzo typowe i dla mojej mamy. Co prawda ona nie ma stadka synów, ale widać i dwie córki (plus reszta dzieci z rodziny, którym matkowała) potrafią dać nieźle w kość. I pomimo wad, które obie posiadają, są to osoby, których nie sposób nie kochać. Ponieważ wszystkie mankamenty charakteru bledną przy ich bezbrzeżnej dobroci i wielkich sercach.

        Teraz Wasza kolej! Poniżej podaję link do regulaminu KONKURSU!
Do wygrania kody rabatowe, jest o co walczyć!