Szukaj na tym blogu

26 kwietnia 2016

Prosto z..."Większy kawałek nieba"

Witajcie kochani!
Widziałam, że przypadły Wam do gustu posty z serii "Prosto z...". Ogromnie się z tego powodu cieszę i myślę, że takich postów będę robiła coraz więcej. Cieszy mnie to, że oprócz recenzji, mogę podzielić się z Wami również cytatami z książek, które w jakiś sposób przypadły mi do gustu, nie pozwoliły przejść obok nich obojętnie. 

Dzisiaj przedstawię Wam kilka cytatów z najnowszej książki Krystyny Mirek (jednej z moich ulubionych autorek!), "Większy kawałek nieba", która swoją premierę będzie miała w środę, 27 kwietnia 2016 roku. Recenzji na Blasku Książek możecie spodziewać się w poniedziałek, 25. A teraz, nie przedłużając, przejdźmy do cytatów, które zapadły mi w pamięci! 


"Czasem ważne chwile przychodzą znienacka, decydujące rozmowy mają miejsce w nieoczekiwanych momentach" 

"Miłość to lotny wirus. Jest wszędzie. Nie można się przed nim tak naprawdę uchronić. Trzeba by chyba przestać oddychać. Choć zawsze warto przynajmniej próbować. Podobno to najpiękniejsze, co może człowieka w życiu spotkać, jednak w praktyce nie takie proste. Ziarenko musi paść w odpowiednie miejsce, w dobrym czasie i sprzyjających warunkach. Rzadko się to udaje."

"Żaden kamień szlachetny, nawet najdroższy, nie świeci własnym światłem. Lśni tylko wtedy, kiedy pada na niego promień słońca. W życiu też tak jest, trzeba samemu sprawić, by zaświeciło."

"Czasem przecież pomiędzy zupełnie obcymi osobami nawiązuje się nic porozumienia, duchowego pokrewieństwa i choć spotykają się pierwszy raz w życiu, od razu doskonale się rozumieją. Wtedy właśnie może pojawić się miłość albo przyjaźń aż po grób."

"Łatwiej żyć bez miłości, jeśli się jej nie widzi na każdym kroku."

"Dobre rzeczy są dla odważnych. Nie zawsze warto ryzykować, ale od tego masz rozum, by wiedzieć, kiedy trzeba to zrobić. Używaj go, bo zardzewieje." "Życie nie przypomina bajki. Nie wystarczy poznać i usidlić księcia, trzeba jeszcze potem odnaleźć się w jego świecie."

"Już zapomniał, jak to jest. Całkiem odzwyczaił się od takiego stanu, kiedy uczucia zaczynają żyć same, niezależnie od woli,  gdy czujesz umacniającą się więź, chociaż wcale tego nie planowałeś, i pozwalasz na to nie ze względu a dobro dziecka czy na inne racjonalne powody. Po prostu cię to porywa. Najczęściej w nieznane." 

"Była doświadczoną kobietą, potrafiła ponad drobnymi codziennymi niedogodnościami zobaczyć to, co najważniejsze. Miłość. Życie dostarczyło jej na to dość dowodów. Wiedziała, że jeśli zainwestuje w nią wszystkie siły, miłość do niej wróci, gdy najbardziej będzie jej potrzebować."Który z cytatów najbardziej Wam się spodobał? 

4 komentarze:

 1. Nie czytałam jeszcze książek Mirek, ale może, może kiedyś się na nie skuszę :D Zwłaszcza, że te cytaty naprawdę ładnie brzmią :)
  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. nie mogę się już doczekać aż przeczytam cytaty świetne nie potrafię wybrać jednego z nich!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż, nie bardzo przekonały mnie te cytaty, ale autorkę mam na myśli już od dłuższego czasu. Niewątpliwe, że przy odwiedzinach biblioteki, coś od niej pożyczę. ;)

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY