środa, 23 marca 2016

Prosto z..."Blisko chmur" Sylwii Trojanowskiej #2

Witajcie!
Dzisiaj mam dla Was kolejną porcję cytatów prosto z "Blisko chmur" Sylwii Trojanowskiej. Książkę pokochałam nad życie, więc prawdopodobnie będę Was jeszcze trochę nią zamęczać. Jednak...jeśli ją przeczytacie, zrozumiecie o czym piszę. To absolutny geniusz! Najlepsza książka przeczytana w 2016 roku do tej pory!"Czułam się jak na jakiejś szalonej karuzeli, którą ktoś podkręcił i jej tempo dawno przekroczyło dozwoloną prędkość, a ja na dodatek nie miałam zapiętych pasów bezpieczeństwa.""Wszystko jest dla ludzi, ale trzeba umieć dokonywać wyboru."

"Jeśli jesteś w stanie zobaczyć to oczami wyobraźni, dasz radę to osiągnąć. Tylko musisz chcieć!"

"Czasem musisz po prostu niemal skonać, żebyś urodził się na nowo. Raz jesteś wolny, latasz niczym ptak, innym razem spadasz, ale jeśli jesteś gotów, podniesiesz się i będziesz żył jeszcze lepiej i mądrzej niż wcześniej."

"Próbowałem uwolnić się od ciebie, od myślenia o tobie, ale to jest cholernie trudne, bo jak się kogoś prawdziwie kocha, to ten ktoś staje się częścią ciebie, a nie możesz przecież wyrwać kawałka siebie i żyć dalej..."

"Prawdziwa miłość wygląda inaczej. Ona znaczy i tęsknić, i marzyć, i myśleć, i wariować na punkcie jednej osoby." 

"Kiedy zastanawiasz się nad czymś, zależy ci. Kiedy przestajesz, temat dla ciebie już nie istnieje."

"To jest miłość, a ona nie ma kodeksu. I jest jak dmuchawiec. Jest piękna, ale gdy wiatr zawieje, gdy pojawią się problemy, może się rozszczepić na dziesiątki drobinek, by przepaść lub dać początek czemuś nowemu, czasem dużo piękniejszemu."