czwartek, 17 marca 2016

Prosto z..."Blisko chmur" Sylwii Trojanowskiej. #1

Witajcie kochani!
Dzisiaj mam dla Was coś niesamowitego! Pewnie nie pamiętacie, ale jakoś we wrześniu bardzo ekscytowałam się pewną książką, debiutem polskiej autorki - Sylwii Trojanowskiej. Mowa tutaj oczywiście o "Szkole latania", której recenzję możecie przeczytać TUTAJ. Z niecierpliwością czekałam na drugą część, "Blisko chmur". 22 marca będzie oficjalna premiera tej powieści, a ja mam dla Was  z tej okazji coś niezwykłego. Otóż...w tym i kolejnym poście, który pojawi się za kilka dni przedstawię Wam łącznie 15 cytatów z "Blisko chmur", które najbardziej zapadły mi w pamięć. Mam nadzieję, że zachęcą Was one do sięgnięcia po tę książkę. 


"Walczyć warto, ale o prawdziwą miłość, bo tylko ona jest w życiu ważna".

"Jeśli to jest taka miłość, na jaką wygląda - to walcz, żebyś nigdy sobie niczego nie wyrzucała. Lepiej żałować, że coś zrobiłaś, niż tego, że się poddałaś."

"Kiedy widzisz samo słońce i nie rozglądasz się dookoła, możesz nie zauważyć chmury deszczowej,  a ona przecież wcześniej czy później się zjawi. Ale po deszczu jest tęcza, a potem znowu słońce. Tak to już jest."

"Jeśli możesz to zmienić, zmień to. Jeśli nie możesz, to zaakceptuj albo odejdź."

"Szczęścia  nie da się osiągnąć na siłę." 

To jest właśnie ten typ porażki, który musi trochę poboleć. Kiedy ból osiągnie ekstremum, będzie już tylko lepiej. Będzie bolało coraz mniej i mniej, aż w końcu o bólu zapomnisz i wtedy poczujesz szczęście."

"Jeśli prawdziwie kochasz, to przechodzisz z drugą osobą przez trudny czas,nie zostawiając go. Jesteś z nim i wspierasz."


Mam nadzieję, że cytaty przypadły Wam do gustu i przekonały Was do sięgnięcia po tę powieść. Który z nich spodobał Wam się najbardziej?