Szukaj na tym blogu

02 marca 2016

"Ezotero moje przeznaczenie" - Agnieszka TomczyszynPola nie jest zwykłym człowiekiem, od urodzenia posiada dar - jest wróżką jak jej babcia, która decyduje się porwać wnuczkę i zamieszkać z nią na górze Brocken - z dala od ludzi, gdzie nauczy Polę jak posługiwać się magią, by mogła zostać przewodniczką wróżek. Dziewczyna żyje w przekonaniu, że jej rodzice nie żyją, a babka pilnuje tylko tego, by Pola pilnie się uczyła, nie okazuje jej uczuć i poucza na każdym kroku.

Wszystko zmienia się, kiedy Elea (babcia) umiera. Dziewczyna dowiaduje się, że jej rodzice żyją, musi zejść na Ziemię i ich odnaleźć. Dzięki jej umiejętnościom nie jest to trudne. Wtedy wszystko się zmienia, wszyscy ciągle żyli z nadzieją, że ją odnajdą, że ich ukochana córka wróci - ich marzenie wreszcie się spełnia. Nie wiedzą jednak, że Pola wróciła na Ziemię z konkretną misją, czy w takiej sytuacji będzie gotowa porzucić kochającą rodzinę i chłopaka, który nic o niej nie wiedząc poświęcił całe swoje życie, by ją odnaleźć? Jej życie jest pełne tajemnic i minie wiele czasu, zanim zdecyduje się na jakikolwiek krok...

Genialna książka!!! Rzadko sięgam po tego typu lekturę, jednak ta mnie urzekła. Jest w niej tyle emocji, że człowiek chcąc nie chcąc utożsamia się z bohaterami i chce jak najszybciej dowiedzieć się wszystkiego... Nie zawsze podobało mi się to co Pola robiła, jednak jej charakter i osobowość zdecydowanie mnie urzekły - tutaj brawa dla autorki!!!

Ludzie zmagają się z wieloma problemami, muszą znaleźć rozwiązanie niejednej zagadki i robić wszystko, by mimo wszystko nie zatracić siebie w tej walce, taka właśnie jest Pola. Od początku musiała radzić sobie z problemami i wykazała się niezwykłą siłą i odwagą. 

Bardzo gorąco polecam i zapewniam mnóstwo pozytywnych emocji. Jestem pewna, że gdy już zaczniecie, z trudem będzie się od niej oderwać - ja nie mogłam.... 
Dopiero teraz wracam do czytania, po bardzo długiej przerwie (praca, studia) i ta książka jest idealna na nowy początek!

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję:
Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo mg

6 komentarzy:

 1. Słyszałam o niej bardzo wiele dobrego, do tej pory nie natknęłam się na ani jedną negatywną recenzję, to chyba coś znaczy! :D Mam zamiar sięgać częściej po polską literaturę i myślę, że z tą książką to będzie czysta przyjemność.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję, że mi o niej napisałaś. Trafia na listę książek, które z miłą chęcią przeczytam. ;)

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. ja jeszcze w sumie nie jestem przekonana, nie lubie tego typu ksiazek, ale ksoro wszyscy tak wychwalaja to coś musi w niej być :D/Karolina

  OdpowiedzUsuń
 4. Dosłownie przed kilkunastoma minutami natknęłam się na nią, wchodzę na bloggera, przeglądam blogi i proszę, recenzja :)
  Początkowo mnie nie zaciekawiła, ale teraz czuję się przekonana :)
  Apteka Literacka

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszą część książko dosłownie pochłonęłam :) Już się nie mogę doczekać drugiej po takich recenzjach!!

  OdpowiedzUsuń
 6. recenzja bardzo zachęcająca ;) super!

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY