sobota, 13 lutego 2016

Regina Brett - "Twój dziennik"

Witajcie kochani!
Tak dawno mnie tutaj nie było. Ciągle tylko sesja, sesja, egzaminy. Niczym innym nie żyłam. Ale od teraz zabieram się ostro za czytanie i ogarnianie bloga, więc mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej!
Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki, która jest bardziej jak dziennik, czy kalendarz. Mowa tutaj o "Twoim dzienniku" autorstwa Reginy Brett! 

Regina Brett na naszą prośbę napisała 12 zupełnie nowych lekcji, z których większość jest inspirowana jej dwukrotnym pobytem w Polsce. Każda z tych lekcji otwiera miesiąc, którego dni (każdy na oddzielnej stronie) opatrzyliśmy inspirującymi cytatami z książek Reginy i symbolicznym rysunkiem nawiązującym stylistycznie do okładek ich polskich wydań.

TWÓJ DZIENNIK to osobisty notatnik i wyjątkowy kalendarz z myślami Reginy na każdy dzień i nową lekcją na każdy miesiąc.

To źródło Twojej codziennej inspiracji.

 insignis.pl

Regina Brett to kobieta, która zasłynęła książką "Bóg nigdy nie mruga", a kolejne stały się również bestsellerami. I tak przyszła kolej na coś innego. Książkę, która jest bardziej dziennikiem, kalendarzem, plenerem, a w pewnym sensie również motywatorem. 

"Twój dziennik" zawiera 12 felietonów, na każdy miesiąc. Nie byłabym jednak sobą, gdybym każdego miesiąca czytała po jednym. Przeczytałam wszystkie na raz. Przez jeden wieczór. Na jednym wdechu. Nie potrafiłam się oderwać. Bo autorka pisze tak pięknie, tak prosto i prawdziwie, że aż się wierzyć nie chce. Potrafi kilkoma słowami sprawić, że rzeczy z pozoru oczywiste nabierają większego sensu i widzimy je z zupełnie innej strony, niż wcześniej. 

Lekcje przeczytane, "zadanie odrobione", więc zastanawiałam się co zrobić z tą książką. Zasadniczo mogłabym ją zostawić na półce, która leżałaby i kurzyła się. Jednak po jakimś czasie postanowiłam, że zrobię z niej mój prywatny dziennik, pamiętnik. I tak mi służy do dnia dzisiejszego.

Tak jak wspominałam, możecie tę książkę traktować jako zwykłą lekturę do poczytania i odstawienia na półkę, ale możecie również wykorzystać ją w jakiś kreatywny sposób! Czy to będzie dziennik (tak jak w moim wypadku), kalendarz, planer czy cokolwiek innego - wszystko zależy od Was. 

Bardzo podoba mi się to, w jaki sposób został wydany. Jest on bardzo uniwersalny, można go używać przez kilka/naście/dziesiąt lat, gdyż nie są dokładnie przypisane dni tygodnia do dat. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, które od razu mi się rzuciło w oczy i zostało w pamięci do teraz. 

Wspaniała pozycja, która podobała mi się już dawno i wiedziałam, że muszę ją mieć. Lekcje są skierowane dokładnie do nas, Polaków. Niejednokrotnie autorka wspomina nasz kraj i zachwyca się nami, Polakami, co było bardzo miłe podczas czytania artykułów. 

Polecam wszystkim tę książkę Reginy Brett. Jeśli znacie jej poprzednie książki, nie muszę dodawać nic więcej, po prostu przeczytajcie. Ci natomiast, którzy nie czytali, w tej książce będą mieli okazję zapoznać się z tym, jak autorka pisze i zdecydować, czy sięgać po inne książki. Ja twierdzę, że warto! Genialna pozycja. Polecam serdecznie!