niedziela, 13 grudnia 2015

TOP 12 książek idealnych na święta.

       

Chwile z Blaskiem - poświęćcie czas na zapoznanie się z postami, ukazującymi się zazwyczaj w niedzielę. W notkach poruszać będziemy nie tylko sprawy związane z książkami, ale i będziecie mogli przekonać się jakie jest nasze zdanie, co myślimy o danej sprawie oraz bardziej nas poznać. Wszystko, co jest dla nas ważne, znajdzie się w tych notkach.  Wszystkie posty z Chwil z Blaskiem znajdziecie w odpowiedniej kategorii. 


Wielkimi krokami zbliżają się święta. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam ten czas, jest to zdecydowanie mój ulubiony okres w ciągu roku. W radiu zaczynają puszczać świąteczne piosenki, galerie, czy zwykłe sklepy są udekorowane świątecznymi ozdobami, po prostu zaczyna się magia świąt.  Na wielu blogach tworzone są listy książek idealnych na prezent świąteczny, a ja postanowiłam pójść w trochę inną stronę. Chciałabym Wam dzisiaj zaproponować TOP 12 idealnych książek na święta. Głównie będą one właśnie związane bezpośrednio ze świętami, gdzie akcja powieści dzieje się właśnie w tym magicznym okresie. Zapraszam do czytania! 

1-3. Richard Paul Evans! 
Jak święta, to tylko z Evansem. Prawdę mówiąc z tych, które są podane niżej, na obrazku czytałam tylko "Szukając Noel", jednak na te Święta planuję "Obietnicę pod jemiołą", której aż nie mogę się doczekać! Evans potrafi prawić czytelnika w magiczny nastrój, więc te pozycje według mnie są idealne na okres bożonarodzeniowy. Słyszałam również o "Stokrotkach w śniegu", jednak ich również nie miałam okazji jeszcze przeczytać. 

4-6. Opowiadania świąteczne! 
Kolejną propozycją ode mnie będzie zbiór opowiadań, które związane są bezpośrednio ze świętami. Ostatnimi czasy tworzy się ich coraz więcej. Bardzo mnie to cieszy, gdyż uwielbiam czytać opowiadania świąteczne, a takie zbiory dają możliwość poznania twórczości autorów, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia. "Podaruj mi miłość" w tym roku podbija serca czytelników. Ja czekam na swój egzemplarz i mam nadzieję, że również mi się spodoba. "Cicha 5", to zimowy hit 2014, który bardzo przypadł mi do gustu, a w tym roku ukazała się kolejna książka - "Siedem życzeń", w której spotkamy się ponownie z niektórymi bohaterami. Dwie ostatnie bardzo serdecznie polecam - sprawdziłam osobiście - są bardzo klimatyczne, magiczne i wciągające. 
 7-9. Powieści świąteczne 
Następnie mogę Wam polecić również powieści świąteczne, które są związane z Bożym Narodzeniem, ich akcja toczy się właśnie w te święta. I tak pierwsza z nich, klasyka - "Opowieść wigilijna" Dickensa, którą chyba znają wszyscy (a jeśli nie, to koniecznie musicie się z nią zapoznać). Dalej proponuję Wam cudowną, klimatyczną powieść od pani Krystyny Mirek, która podbiła moje serce w tamtym roku, pt. "Podarunek" oraz tegoroczny debiut autorki - "Garść pierników, szczypta miłości", którą bardzo, ale to bardzo chciałabym przeczytać, bo podobno jest bardzo klimatyczna, magiczna i idealnie oddaje charakter świąt.  


10-12. 
I ostatnie już propozycje świąteczne dla Was. Tegoroczna premiera - "Księga wyzwań Dasha i Lily" - cudowna opowieść, którą bardzo chciałabym przeczytać i mam nadzieję, że mi się to uda. Następnie "W śnieżną noc" - również nie czytałam, ale wiem, że czytelnicy ogólnie są bardzo zadowoleni z tej książki. No i "Zimowa opowieść", którą zachwyca się nasza Ann. To była pierwsza (i jedyna) książka, która od razu przyszła jej do głowy, gdy zapytałam o świąteczne książki - więc coś musi w tym być! 

To już wszystkie propozycje, jakie przygotowałam dla Was. Mam nadzieję, że lista Wam się podobała. Jeśli czytaliście którąkolwiek, dajcie znać, czy wywołała u Was świąteczny nastrój. A jeśli macie jeszcze jakieś pomysły na Świąteczne książki, dajcie znać w komentarzu! Czekam na Wasze propozycje!