czwartek, 3 grudnia 2015

#Libster Blog Award - Ann


Hoho, rozkręcam się z tymi zabawami! Jestem pewna, że każdy z Was, wie o co chodzi, zatem zapraszam do przeczytania moich odpowiedzi na pytania, które dostałam od As kier pisze.


1. Książka, która najbardziej zapadła ci w pamięć?
Trudno jest mi wybrać jedną jedyną pozycję, która zostawiła wyraźny ślad w mojej pamięci. Zdarza mi się wracać do każdej książki czy serii, które w jakimś sposób mnie poruszyły, wzbudziły emocje, zaimponowały czymś.

2. Najbardziej znienawidzony bohater (książka/film/serial)?
Oj, kilku takich mam. Ostatnio jednak wkręciłam się w popularny wśród babć serial pt. Wspaniałe stulecie (nie nabijajcie się ze mnie, proszę :P), którego główna bohaterka (sułtanka Hurrem) doprowadza mnie do szewskiej pasji. Nienawidzę babska!

3. Miłość Twojego życia (nie człowiek, przynajmniej nie istniejący)?
Miłością mojego życia są oczywiście książki. Przyznam jednak, że żyję w małżeństwie poligamicznym z wieloma postaciami książkowymi, serialowymi i występującymi w anime. Co zrobisz - serce nie sługa!

4. Wymień trzy rzeczy, których jesteś w życiu pewny/a.
Jestem pewna swojej inteligencji.
Jestem również pewna, że moja mama kocha mnie bezgranicznie.
A także wiem na pewno, że moja pasja jest najlepsza pod słońcem.

5. Wiele czytających osób marzy o napisaniu książki. O czym byłaby Twoja?
Na przestrzeni lat miałam wiele pomysłów na powieść. Ostatnio jednak coraz częściej myślę o powieści fantasy, która opowiadałaby o potomku Lucyfera. Zapewniam jednak, że lektura mojego autorstwa, nie miałaby wiele wspólnego z literaturą młodzieżową i więcej w niej byłoby makabry niż seksownych aniołów i demonów.


6. Lubisz czytać w towarzystwie?
Jeśli ta druga, trzecia czy czwarta osoba też czyta, nie jest to dla mnie żadnym problemem. Choć nie mam raczej czytających znajomych, skazana więc jestem na samotność w lekturze.

7. Czy masz wymagania dotyczące miejsca, w którym umieszczona jest akcja powieści (może denerwują Cię polskie nazwy miejscowości, imiona)?
Absolutnie nie. Jedyne, co mnie wkurza to przewidywalność i sztampowość. No chyba, że komuś przychodzi do głowy pisać książkę osadzoną w polskich realiach, której bohaterowie posiadają zagraniczne imiona - OKROPIEŃSTWO. Jak można takie herezje uprawiać?

8. Co dodaje ci skrzydeł?
Sukcesy oraz konstruktywna krytyka. Lubię czuć się doceniona.

9. Z czego jesteś najbardziej dumny/a?
Najbardziej dumna jestem ze swojego rozsądku. Niektórzy mogą uważać, że jestem nudziarą i kompletnie zamkniętą na nowe doświadczenia osobą ale ja sądzę, że lekkomyślność a zabawa to wie różne sprawy.


10. Jak wyglądałby dzień będący spełnieniem Twoich marzeń (za wyjątkiem czytania :))?
Marzy mi się wycieczka do Japonii. Cały dzień snucia się po Tokio! <3 Czasu by mi w jeden dzień w życiu nie wystarczyło ale chciałabym przemierzyć tokijskie ulice, wpaść na karaoke, zjeść zupę miso pałeczkami...

11. Do jakiego zwierzęcia byś się porównał/a i dlaczego?
Myślę, myślę i myślę i chyba najbardziej przypominam kota. Jestem humorzasta. Lubię się czasem poprzytulać ale za chwilę coś mi się może odwidzieć i jedyne, na co mam ochotę to odizolować się od świata i pobyć sama. Kocham również spać i siedzieć w ciepełku, z książką w łapc... znaczy, w rączce. :DA zatem tutaj kończy się moje LBA. Bardzo dziękuję Uli za nominację. <3 Ja do wykonania tego TAGu zapraszam wszystkich zainteresowanych! Pozdrawiam Was, trzymajcie się ciepło w te mroźnie dni.