Katarzyna Droga - "Pokolenia"Janka jest kobietą w średnim wieku, której dopiero od niedawna zaczęło układać się życie. Doczekała się upragnionej córeczki Kasi, czuje się dobrze w roli żony i matki. Kobieta lubi wspominać przeszłość, ludzi, których poznała, którzy odeszli, ale i tych, którzy nadal są. W rodzinie Zajewiczów bardzo wiele się wydarzyło przez te wszystkie pokolenia - zdrady, romanse, konflikty, ale i wiele dobrego. To wszystko z tęsknotą wspomina bohaterka. 

W czasach, w jakich przyszło im żyć, nie było łatwo. Ludzie musieli za wszelką cenę kombinować, w jaki sposób dostać coś do jedzenia - w sklepach pustki i nie zapowiadało się nic lepszego. Rodzinę Janki jednak w jakiś sposób to ominęło, dzięki częstym dostawom smakołyków z rodzinnego domu kobiety. 

Janka bardzo przywiązywała się do ludzi i utożsamiała się z ich problemami. Bardzo przeżywała śmierć swoich bliskich i ich problemy. Historia opisana w "Pokoleniach" jest historią autentyczną, którą opisała Katarzyna Droga, najbliższa rodzina bohaterki. To pięknie przedstawiona historia całej sagi rodziny Zajewiczów i ich przyjaciół. 

Mimo, iż nie żyłam w tych czasach, to odnalazłam wspólny język z autorką. Sama pamiętam wiele podobnych chwil z dzieciństwa, pełnych pięknych wspomnień, do których chciałoby się wrócić. 

Bardzo gorąco polecam tę książkę, żałuję, że miałam dla niej tak mało czasu i czytałam ratami, bo przez to czasem gubiłam wątek, ale to przepięknie ubrana w słowa historia, która oderwie każdego do wspomnień z przeszłości.

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję:
Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo editio

Komentarze

 1. Ciekawe, że historia oparta jest na faktach, bo to daje zupełnie inny odbiór książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawi mnie te hsitoria, szczególnie dlatego, że jest ona oparta na faktach ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o niej wcześniej, ale zapisuję tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa recenzja nie znam książki a lubię książki oparte na faktach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja spamuję i serdecznie zapraszam Cię do akcji "Wędrująca książka", którą organizuję. Więcej szczegółów w linku: http://www.recenzjapisanaemocjami.pl/2015/12/wedrujaca-ksiazka.html

  Serdecznie pozdrawiam i życzę cudownych świąt!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie do końca rozumiem, w jakich czasach toczy się książka? Domyślam się ze w PRLu, aczkolwiek w opisie nie ma nic na ten temat powiedziane. Mimo wszystko, na pewno książka mogłaby być ciekawa, jak większość historii opartych na faktach :) /Mikołaj

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tego co kojarzę ta książka jest częścią 2 tego tytułu. Czy tak?

  OdpowiedzUsuń
 8. Powolutku przekonuję się do sag rodzinnych, na które długo miałam alergię :) A teraz czytając je czuję się jakby moja babcia snuła mi opowieści o dawnych dziejach i historiach. a wszystko zaczęło się od magicznych "Huczmiranek" xD

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.