środa, 23 grudnia 2015

Katarzyna Droga - "Pokolenia"Janka jest kobietą w średnim wieku, której dopiero od niedawna zaczęło układać się życie. Doczekała się upragnionej córeczki Kasi, czuje się dobrze w roli żony i matki. Kobieta lubi wspominać przeszłość, ludzi, których poznała, którzy odeszli, ale i tych, którzy nadal są. W rodzinie Zajewiczów bardzo wiele się wydarzyło przez te wszystkie pokolenia - zdrady, romanse, konflikty, ale i wiele dobrego. To wszystko z tęsknotą wspomina bohaterka. 

W czasach, w jakich przyszło im żyć, nie było łatwo. Ludzie musieli za wszelką cenę kombinować, w jaki sposób dostać coś do jedzenia - w sklepach pustki i nie zapowiadało się nic lepszego. Rodzinę Janki jednak w jakiś sposób to ominęło, dzięki częstym dostawom smakołyków z rodzinnego domu kobiety. 

Janka bardzo przywiązywała się do ludzi i utożsamiała się z ich problemami. Bardzo przeżywała śmierć swoich bliskich i ich problemy. Historia opisana w "Pokoleniach" jest historią autentyczną, którą opisała Katarzyna Droga, najbliższa rodzina bohaterki. To pięknie przedstawiona historia całej sagi rodziny Zajewiczów i ich przyjaciół. 

Mimo, iż nie żyłam w tych czasach, to odnalazłam wspólny język z autorką. Sama pamiętam wiele podobnych chwil z dzieciństwa, pełnych pięknych wspomnień, do których chciałoby się wrócić. 

Bardzo gorąco polecam tę książkę, żałuję, że miałam dla niej tak mało czasu i czytałam ratami, bo przez to czasem gubiłam wątek, ale to przepięknie ubrana w słowa historia, która oderwie każdego do wspomnień z przeszłości.

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję:
Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo editio