Szukaj na tym blogu

09 grudnia 2015

Cathy Glass - "Czy mnie pokochasz"Cathy jest kobietą, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci, dodatkowo prowadzi rodzinę zastępczą - pod jej dach trafiają dzieci, które niejedno w życiu przeżyły i niejedno widziały. Ma ona bardzo silną osobowość, potrafi dowiedzieć się od swoich podopiecznych, co przeżyły, jakie traumatyczne momenty miały w swoim życiu - co wcale nie jest łatwe biorąc pod uwagę to w jakich warunkach wcześniej się wychowywały. Dzieci, które trafiają pod opiekę Cathy niejednokrotnie w przeszłości były bite, głodzone, często też wykorzystywane seksualnie. 

Lucy, zanim znalazła się w domu Cathy Glass, często była przenoszona z jednego domu do drugiego. Nigdzie nie czuła się bezpieczna, ciągle prześladowana myślą, że za chwilę znów zmieni swój dom. Jej matka pojawiała się i znikała, aż w końcu opieka społeczna pozbawiła jej opieki nad dzieckiem, zdecydowanie za późno. Gdy Lucy miała 11 lat trafiła do domu Cathy i choć bardzo pokochała członków rodziny, obawa przed ponownym przeniesieniem nie pozwalała się jej do końca zbliżyć. 

Lucy poznałam już w poprzednich książkach Cathy Glass, już jako jej adoptowaną córkę. Bardzo polubiłam tę dziewczynkę mimo, że na początku była dość chłodna, choć starała się zapanować nad swoimi emocjami. 

Uwielbiam książki Cathy Glass i ta również bardzo miło mnie zaskoczyła. Jej zaangażowanie w każdą sprawę, uczucia jakie przelewa każdemu dziecku, powodują, że odzyskuję wiarę w człowieka. Niesamowite, że historie przez nią pisane dzieją się naprawdę...

Bardzo gorąco polecam tę książkę i każdą inną tej autorki. Jest najlepsza, zarówno jako pisarz, ale przede wszystkim jako osoba - oby więcej takich!!!

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję:
Znalezione obrazy dla zapytania muza wydawnictwo

10 komentarzy:

 1. Cathy Glass pisze niesamowicie, również jej zaangażowanie w sprawę dzieci jest godne pochwały. "Czy mnie pokochasz?" czeka na mnie na półce i już nie mogę się doczekać lektury. Liczę na dużo emocji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam nic i nie znam tej autorki, ale czuję się zachęcona do zapoznania się z jakąś jej książka chociażby z tą! Ciekawa musi być!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet nie wiedziałam, że jest nowa książka Glass. Dopisuje do listy i na pewno niebawem przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo interesująco się zapowiada, dotychczas nie znałam tej autorki, ale widzę, że warto to zmienić :)
  Apteka Literacka

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że nie znałam wcześniej tej autorki, ale koniecznie muszę sięgnąć po jakąś jej książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. książka wydaje się mocna, ale ciekawa ;)/Karolina

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że ta książka mogłaby mi się spodobać, więc zapisuję tytuł i mam nadzieję, że szybko trafi w moje ręce ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Robisz już czytelnicze plany na przyszły rok?
  Zapraszam Cię do mojego nowego wyzwania na 2016 - wybierasz tylko 5 książek na 12 miesięcy: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/12/mini-czelendz-na-2016-rok.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam wcześniej o tej autorce, czas to zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie słyszałam o niej, ale chyba przeczytam :) Po takim zachęceniu... :D /A.

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY