środa, 9 grudnia 2015

Cathy Glass - "Czy mnie pokochasz"Cathy jest kobietą, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci, dodatkowo prowadzi rodzinę zastępczą - pod jej dach trafiają dzieci, które niejedno w życiu przeżyły i niejedno widziały. Ma ona bardzo silną osobowość, potrafi dowiedzieć się od swoich podopiecznych, co przeżyły, jakie traumatyczne momenty miały w swoim życiu - co wcale nie jest łatwe biorąc pod uwagę to w jakich warunkach wcześniej się wychowywały. Dzieci, które trafiają pod opiekę Cathy niejednokrotnie w przeszłości były bite, głodzone, często też wykorzystywane seksualnie. 

Lucy, zanim znalazła się w domu Cathy Glass, często była przenoszona z jednego domu do drugiego. Nigdzie nie czuła się bezpieczna, ciągle prześladowana myślą, że za chwilę znów zmieni swój dom. Jej matka pojawiała się i znikała, aż w końcu opieka społeczna pozbawiła jej opieki nad dzieckiem, zdecydowanie za późno. Gdy Lucy miała 11 lat trafiła do domu Cathy i choć bardzo pokochała członków rodziny, obawa przed ponownym przeniesieniem nie pozwalała się jej do końca zbliżyć. 

Lucy poznałam już w poprzednich książkach Cathy Glass, już jako jej adoptowaną córkę. Bardzo polubiłam tę dziewczynkę mimo, że na początku była dość chłodna, choć starała się zapanować nad swoimi emocjami. 

Uwielbiam książki Cathy Glass i ta również bardzo miło mnie zaskoczyła. Jej zaangażowanie w każdą sprawę, uczucia jakie przelewa każdemu dziecku, powodują, że odzyskuję wiarę w człowieka. Niesamowite, że historie przez nią pisane dzieją się naprawdę...

Bardzo gorąco polecam tę książkę i każdą inną tej autorki. Jest najlepsza, zarówno jako pisarz, ale przede wszystkim jako osoba - oby więcej takich!!!

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję:
Znalezione obrazy dla zapytania muza wydawnictwo