środa, 18 listopada 2015

Rafał Nawrotny - "Uważaj na życzenia"Marek Przybicki to młody mężczyzna, pisarz, który po napisaniu pierwszej książki (która okazała się hitem) stracił wenę, nie potrafi niczego więcej z siebie wycisnąć. Ma wokół siebie przyjaciół, którzy ucieczki od świata szukają na dnie butelki, sam bohater też nie stroni od takich trunków. Każdy jego dzień zaczyna się i kończy tak samo, alkohol gra w nim bardzo ważną rolę. 

Wszystko zmienia się, gdy w Marka życie wkracza Patrycja, dla której mężczyzna stara się nie popełnić żadnego błędu. Zaczyna nawet pisać, ale po kolejnej porażce popełnia największy błąd swojego życia... Ponoć wszystko da się naprawić, ale nasz bohater chyba wybrał nie tę drogę, którą powinien. Jego życie znów diametralnie się zmieniło, a czy na lepsze? Tego nie zdradzę!

Czuję niedosyt po przeczytaniu tej książki. Czegoś mi w niej brakowało... Często, baaaaardzo często nie zgadzałam się z decyzjami bohatera - drażniło mnie wszystko co robił...  Nie rozumiem jak można tak postępować, dlatego z każdą stroną miałam nadzieję, że Marek wreszcie przejrzy na oczy i zmieni swoje zachowanie.

Trudno mi ocenić tę książkę. Z jednej strony bardzo wciąga, z drugiej - irytuje. Chyba za bardzo utożsamiam się z bohaterami, ale nie potrafię inaczej. Ciekawa jestem opinii innych o tej książce...

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję:
Znalezione obrazy dla zapytania novae res