czwartek, 5 listopada 2015

#LiterackieMiasteczkoTAG
          Dzisiaj prezentuję Wam już trzeci w mojej karierze TAG. Do tego nominowała mnie Ola z Imperium książkomaniaczki, za co bardzo jej dziękuję. Nie ma sensu tracić czasu na wstępy, zapraszam do zapoznania się z moim TAGiem!RATUSZ
Raisa ana'Marianna idealnie pasuje mi do tej roli. W cyklu Siedem Królestw czytelnicy mają szansę obserwować jej starania, aby zająć należny jej tron. To młoda kobieta, która w przeciwieństwie do wielu innych przedstawionych w literaturze przyszłych królów i królowych, nie jęczy nad swoim losem i nie ubolewa nad odpowiedzialnością, którą musi ponieść, a dzielnie stawia jej czoła i robi to z godną pochwały godnością. Ratusz to dla niej mały pikuś w obliczu całego królestwa.


SKLEP
Bardzo się starałam wpisać tutaj kogoś innego ale nie potrafię. Sklep kojarzy mi się jednoznacznie z jedną jedyną bohaterką i jest nią... Kisielowa. Tak, ta Kisielowa z M jak miłość. Co prawda fanką serialu nie jestem od lat ale miałam okazję obejrzeć, co jakiś czas jakiś odcinek, dzięki mojej mamie i siostrze. Wiem, miasteczko miało być literackie ale inaczej nie umiem. :PZOO
Nie wyobrażam sobie nikogo innego zdolnego zająć to miejsce. Oczywiście Hagrid! Czy ktoś inny lepiej zająłby się zwierzątkami?

KLUB
Tutaj muszę podać Króla Imprez, czyli Magnusa! Ten ekscentryczny czarodziej ze słabością do brokatu  nie jeden klub puścił z dymem.

KAWIARNIA
Z kawiarnią skojarzyła mi się Charley Davidson, która ze swoim ADHD pewnie nie byłaby najlepsza w tym zawodzie ale za to kawę z lokalu wypiłaby sama. Oczywiście z pomocą niezawodnej Cookie.

SZKOŁA
Słyszę szkoła i myślę Hermiona Granger. Nie ma innej opcji. Ta dziewucha ma łeb jak sklep, lubi się mądrzyć i mieć rację. Nauczycielka jak znalazł!

MUZEUM
Do muzeum pasuje mi dystyngowana Jocelyn z duszą artystki. Ta Nocna łowczyni, choć zabójcza, idealnie wpasowałaby się w atmosferę muzeum.

SZPITAL
Z tym miałam kłopot, jednak po głębszym zastanowieniu, uznałam, że Hanna z Krwawego fioletu idealnie odnalazłaby się w szpitalu... psychiatrycznym. :P Jednak nie tylko. Ta bohaterka jest pełna energii i pozytywnego nastawienia, przydałby się ktoś taki na niektórych oddziałach.

BANK
W banku na stanowisku kierowniczym widzę Annę z Natalii 5. Nie jestem pewna ale ta bohaterka chyba nawet jest dyrektorką jakiegoś banku lub podobnej instytucji. Nie mogę odnaleźć tej informacji w pamięci. Aczkolwiek, jeśli Anna nie pracuje w banku to zdecydowanie powinna. Jej wrodzony chłód, perfekcjonizm i ogólna erudycja sugeruję, że odniosłaby sukces w tym polu.

KSIĘGARNIA
Któż by inny mógł pracować w księgarni, jak nie wspaniała panna Lane? Mac spisuje się świetnie w księgarni Barronsa. Jej innowacyjne pomysły rozkręciły jego interes. Ta fucha jest jej pisana.I tak oto dobrnęliście do końca mojego TAGu. Ze swojej strony nominuję kolejno:
Olę z ViktoLandii
Weronikę z Książkowego Świata Niki
Martynę z Majka bloguję
oraz wszystkich tych, którzy pragną ten TAG napisać. Dobrej zabawy, przy pisaniu i tworzeniu!

*bannerek pochodzi z bloga Oli, reszta zdjęć oczywiście również nie jest mojego autorstwa