niedziela, 1 listopada 2015

LBA - bookworm pyta!

Hej, cześć, witajcie! 
Dziś mam dla Was odpowiedzi na pytania, które zadała mi i innym blogerkom Agata (bookworm). Pytania wydały mi się na tyle interesujące, że postanowiłam na nie odpowiedzieć. Mam nadzieję, że dam radę i że moje odpowiedzi przypadną Wam do gustu.

1. Gdybyś mógł/mogła przenieść się do jakiejś książki, jaka byłaby to książka? 
->  Na pewno nie jestem podać jednej. Jest naprawdę mnóstwo takich książek, do których chciałabym się przenieść. Z tych mniej realistycznych - "Klątwa tygrysa" - z całą pewnością! A z tych...obyczajówek / młodzieżówek? Zawsze mi się marzyła "Ostatnia spowiedź", 'Hopeless", "Maybe Someday", "Czy wspominałam, że Cię kocham" i hmm... trylogii lawendowej pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Dzięki niej przeniosłabym się chociaż na chwilę do gorącej Chorwacji!

2. Jaki smak kojarzy Ci się z latem? 
-> Pierwsze skojarzenie - truskawki! Uwielbiam truskawki i wszystko co truskawkowe. 

3. Czy czytasz książki polskich autorów? Uważasz, że warto ich promować?
-> Tak, tak, tak! Czytam, oczywiście, że czytam. Mam wrażenie, że czytam więcej polskich autorów, niż tych zagranicznych i czuję się z tym cudownie. Oczywiście, że warto ich promować. Są równie dobrzy jak Ci zagraniczni, a czasem nawet lepsi! Nie rozumiem tego stereotypu, że co polskie (twórczość, zarówno książki, filmy jak i muzyka) to złe. Wcale tak nie jest. Ja bardzo lubię czytać polskich autorów. Poznałam ich już naprawdę sporo, ale mnóstwo jeszcze przede mną. 

4. Masz autografy jakichś pisarzy? Jeśli tak, to jakich?
-> Tak! Oczywiście, że mam. W tamtym roku na Targach Książki w Krakowie dostałam autograf Pani Krysi Mirek, niedawno również otrzymałam od niej  "Szczęśliwy dom" z autografem. Mam też autograf od Augusty Docher, Magdaleny Witkiewicz i Liliany Fabisińskiej! 

5. Czy wiążesz swoją przyszłość z literaturą?
-> Chciałabym, ale wiadomo, że to wcale nie jest takie łatwe, więc wszystko się okaże co i jak. Szczerze powiedziawszy trochę w to wątpię. Ale od zawsze moim marzeniem było mieć własną księgarnię lub takie miejsce, gdzie można przyjść, wypić kawę, herbatę, poczytać. Zobaczymy, może kiedyś moje marzenia staną się rzeczywistością? 


6. Czy warto dążyć do spełniania marzeń, czy to tylko pierwszy krok do rozczarowań? 
-> To zależy o czym się marzy. Jeśli jest to coś, co naprawdę jesteśmy w stanie osiągnąć / zdobyć, oczywiście, że warto dążyć do ich spełnienia. Gorzej, jeśli chcemy gwiazdkę z nieba, czy "złoty helikopter". 

7.Czy kiedykolwiek czytałeś/czytałaś komiksy?
-> Tak! W podstawówce zaczytywałam się w Kaczorze Donaldzie. Przeczytałam wszystkie dostępne w szkolnej bibliotece, a było ich sporo! 

8. Na jakiego autora byłeś/byłaś zła, bo napisał tak dobrą książkę, że przez kilka dni nie byłeś/byłaś w stanie myśleć o niczym innym?
-> Jest naprawdę sporo takich. Począwszy od Niny Richter (3 część OS!), Magdaleny Witkiewicz, na Coollen Hoover skończywszy. Oczywiście jest ich dużo więcej, ale te jako pierwsze przyszły mi do głowy. 

9. Co jest Twoim hobby?
-> Czytanie, zbieranie pocztówek i oczywiście pisanie, prowadzenie tego bloga, bez którego tak naprawdę nie wyobrażam już sobie życia. 

10. Czy kiedykolwiek pisałeś/pisałaś z kimś listy? 
-> Nie, nie pisałam. Wielokrotnie chciałam spróbować, ale nigdy nie wiedziałam, co w takim liście napisać i zawsze kończyło się na niczym. To chyba nie dla mnie. 

11. Jest jakiś sposób, w jaki zbierasz wspomnienia? (pamiętnik, zdjęcia)
-> Kiedyś prowadziłam pamiętnik, ale już od jakiegoś 1.5 roku nie robię tego. Teraz zapisuję wspomnienia jedynie na zdjęciach, które uwielbiam potem oglądać.