środa, 11 listopada 2015

Christine Błaszkowska - "Rozstania i powroty"Ada jest mężatką z dwójką dzieci. Jej życie z pozoru normalne komplikuje się, kiedy poznaje Arona. Zachodzi w ciążę ze swoim kochankiem, ale mimo wszystko decyduje się na powrót do męża - Pawła. Mąż jest bardzo cierpliwy, nie zadaje pytań, przyjmuje kolejne ciosy od Ady, która myśląc o kochanku, nie potrafi okazać Pawłowi choćby namiastki uczucia.

Rodzina mieszka w Niemczech, są przesiedleńcami, a ich przyszłość na obczyźnie nie zapowiada się kolorowo. Paweł stara się, by jego rodzina miała wszystko, czego potrzebuje, a mimo to nie otrzymuje zainteresowania ze strony żony.

Aron odszedł od żony, aby móc żyć z Adą, jednak ta nie potrafi rozstać się z dziećmi, a dla mężczyzny dzieci to wyraźnie niepotrzebny problem, bo dzieci dorosną, opuszczą ich, a oni zawsze będą razem. To bardzo niezdrowe podejście, którego Ada nie chce zaakceptować, może to spowoduje, że wreszcie podejmie właściwą decyzje.

Nie czytałam książki, która poprzedzała "Rozstania i powroty", ale mimo wszystko odnalazłam się  w tej historii. Główna bohaterka nie należy do moich ulubionych, moim zdaniem jej decyzje były bardzo egoistyczne i często pozbawione sensu. Nie potrafiła ona docenić tego, jak inni walczą o jej szczęście, jak bardzo się starają. 

Mimo iż nie zgadzam się z poczynaniami głównej bohaterki, to książkę czytałam z ogromną ciekawością i nadzieją na to, że Ada wreszcie zrozumie. Czy się doczekałam? Sami musicie się przekonać. 

Polecam tę książkę każdemu, pokazuje, jak wielkie znaczenie ma miłość i oddanie drugiej osobie. 

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję:
Znalezione obrazy dla zapytania novae res