Szukaj na tym blogu

21 października 2015

Film pt. "Obce niebo"


Basia i Marek jakiś czas temu przenieśli się do Szwecji, zabierając ze sobą córkę Ulę. Dziewczynka nie potrafi odnaleźć się w obcym kraju, tęskni za babcią, a jej jedynym marzeniem jest po prostu powrót do Polski.

W szkole Uli są dzieci, które nie do końca ją akceptują, przez co pojawiają się konflikty, a dziewczynka stara sobie z  tym poradzić na własną rękę. Jednak nie wszystko da się rozwiązać, kiedy na drodze staje opieka społeczna, która reaguje na każdy, nawet błahy bodziec, który może znaczyć, że dziecku dzieje się krzywda.


Opieka społeczna postanawia zabrać dziecko rodzicom, twierdząc, że to dla jej dobra. To co dzieje się później, trzeba obejrzeć, nie mogę zdradzić wszystkiego...

Film obejrzałam wczoraj, więc recenzję piszę na świeżo. Mam pozytywne odczucia po obejrzeniu, choć liczyłam na coś więcej. Myślę jednak, że warto obejrzeć ten film, ponieważ dzięki niemu dowiadujemy się o sprawach, o których przeciętny człowiek nie ma pojęcia. 


Myślę, że każdy powinien wyrobić sobie własną opinię na temat "Obcego nieba", dlatego zachęcam do obejrzenia. 

14 komentarzy:

 1. Ostatnio na jakimś programie oglądałam wywiad z aktorką, grającą w tym filmie i dzięki temu bardzo zaciekawił mnie temat poruszony w tym filmie. Koniecznie muszę obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Filmy oglądam rzadko, jednak ten postaram się mieć na uwadze... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej filmu nie oglądane, ale domyślam się co było dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo dobrych recenzji zbiera ten film:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm, chyba nie dla mnie ten film. Ale poszukam jeszcze jakiś jego recenzji, wtedy jeszcze się upewnię. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Film intryfguje mnie od dluzszego czasu, choc boje się, że okarze się być przereklamowany
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio bardzo rzadko oglądam filmy, bo zwyczajnie nie mam czasu, jednak będę o nim pamiętać, jeśli uda mi się wygospodarować wolną chwilę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. zaciekawil mnie film, zapisze sobie tytuł i moze w jakies dluzsze wolne w koncu cos obejrze :D/K

  OdpowiedzUsuń
 9. Oglądałam właśnie u Wojewódzkiego jak była aktorka z tego filmu i chętnie obejrzę ten film, jak tylko będzie okazja, opinia twoja również zachęca! Bardzo lubię różne filmy oglądać. Ciekawe czy mnie się film spodoba...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ostatnio był odcinek "Rozmów w toku" na ten temat. To jest wstrząsające co zdarza się polskim rodzinom za granicą, gdzie często poszukiwali lepszego życia dla siebie i swoich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj tak, polecam wszystkim zainteresowanym, bo film jest naprawdę dobry! Porusza trudny temat, ale nie ma w tym przesady. Bardzo dobra gra aktorska, ciekawie opowiedziana historia - wywołuje emocje i też skłania do refleksji (zwłaszcza jeśli ktoś to ogląda z perspektywy rodzica - bo co ciekawe, koleżanka, z którą byłam w kinie, a która ma dzieci, inaczej później na ten film patrzyła - chociaż też w pozytywnym sensie)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pierwszy raz słyszę o nim, ale po Twojej recenzji chętnie po niego sięgnę :)
  Uwielbiam polskie ekranizacje.
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Dobry film, poruszający trudny temat. Polecam do dyskusyjnych klubów filmowych. Bo czy problem bierze się z braku rozmowy między dzieckiem a rodzicem, złych wychowaniem, nadgorliwością systemu czy to zwykły zbieg okoliczności?

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY