środa, 14 października 2015

Chris Fabry - "W każdej chwili dnia"

Okładka książki W każdej chwili dnia

Treha to młoda kobieta, o której przeszłości niewiele wiemy. Pracuje w domu spokojnej starości w Desert Gardens. Posiada ona niezwykły dar, współpracując z rezydentami, przywraca im życie, sprawia, że budzą się ze stanu, w którym byli i cieszą się swoim życiem. Jest bardzo ceniona przez starszych ludzi, jednak zmieniająca się kadra pracowników powoduje to, że Treha zostaje wyrzucona z pracy. Jest to nieodżałowana strata dla Desert Gardens, jednak nie zauważa tego nowa przełożona domu spokojnej starości, która dba tylko o swoje dobro, traktując starszych ludzi przedmiotowo.

Losy głównej bohaterki są bardzo poplątane. Sama niewiele pamięta ze swojej przeszłości, jednak z pomocą oddanych przyjaciół stara się dociec prawdy - dowiedzieć się dlaczego jest "inna". Jej wzrok przyprawia o dreszcze, a autor tak szczegółowo ją opisał, że możemy sobie ją wyobrazić - zawsze poważną, niepotrafiącą okazywać emocji. 

Kiedy zaczęłam czytać tę książkę, zastanawiałam się, co skłoniło mnie, by w ogóle po nią sięgnąć - treść dała mi odpowiedź. To bardzo emocjonująca książka, w której dużo się dzieje. Chętnie do niej wracałam, by dociec, jak potoczyły się losy Trehi. 

Jestem pod wrażeniem tego, w jaki sposób została napisana ta książka. Nie należy ona do lekkich, ponieważ porusza wiele poważnych problemów, jednak przyjemnie się ją czyta, kiedy wszystko zmierza ku dobremu. Ja z pewnością jeszcze do niej wrócę, by za jakiś czas odświeżyć sobie losy kobiety, która dla wielu stałaby się pośmiewiskiem, a dla nielicznych tylko kimś bardzo wartościowym. 

Gorąco polecam tę książkę osobom, które uwielbiają zagadki i są cierpliwi, ponieważ trzeba przejść niejeden etap, by dociec prawdy. 

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję:
Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo św. wojciecha