Szukaj na tym blogu

14 października 2015

Chris Fabry - "W każdej chwili dnia"

Okładka książki W każdej chwili dnia

Treha to młoda kobieta, o której przeszłości niewiele wiemy. Pracuje w domu spokojnej starości w Desert Gardens. Posiada ona niezwykły dar, współpracując z rezydentami, przywraca im życie, sprawia, że budzą się ze stanu, w którym byli i cieszą się swoim życiem. Jest bardzo ceniona przez starszych ludzi, jednak zmieniająca się kadra pracowników powoduje to, że Treha zostaje wyrzucona z pracy. Jest to nieodżałowana strata dla Desert Gardens, jednak nie zauważa tego nowa przełożona domu spokojnej starości, która dba tylko o swoje dobro, traktując starszych ludzi przedmiotowo.

Losy głównej bohaterki są bardzo poplątane. Sama niewiele pamięta ze swojej przeszłości, jednak z pomocą oddanych przyjaciół stara się dociec prawdy - dowiedzieć się dlaczego jest "inna". Jej wzrok przyprawia o dreszcze, a autor tak szczegółowo ją opisał, że możemy sobie ją wyobrazić - zawsze poważną, niepotrafiącą okazywać emocji. 

Kiedy zaczęłam czytać tę książkę, zastanawiałam się, co skłoniło mnie, by w ogóle po nią sięgnąć - treść dała mi odpowiedź. To bardzo emocjonująca książka, w której dużo się dzieje. Chętnie do niej wracałam, by dociec, jak potoczyły się losy Trehi. 

Jestem pod wrażeniem tego, w jaki sposób została napisana ta książka. Nie należy ona do lekkich, ponieważ porusza wiele poważnych problemów, jednak przyjemnie się ją czyta, kiedy wszystko zmierza ku dobremu. Ja z pewnością jeszcze do niej wrócę, by za jakiś czas odświeżyć sobie losy kobiety, która dla wielu stałaby się pośmiewiskiem, a dla nielicznych tylko kimś bardzo wartościowym. 

Gorąco polecam tę książkę osobom, które uwielbiają zagadki i są cierpliwi, ponieważ trzeba przejść niejeden etap, by dociec prawdy. 

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję:
Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo św. wojciecha

7 komentarzy:

 1. Czytałam - mam u siebie ;)
  W sumie ciekawa powieść - warto by ją przeczytać. Polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Głupio mi się przyznać, bo chętnie bym ją przeczytała, ale ta okładka mnie strasznie odrzuca...

  Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 3. nie czyytałam. Za swoje pieniadze bym raczej nie zakupiła, ale jak bedzie w bibliotece to na pewno wypozycze :)/K

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz o książce słyszę, ale chyba jestem zbyt niecierpliwa na nią ;)
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dwa dni temu zamieściłam u siebie opinię o tej książce :) bardzo mi się podobała. Ta seria mnie interesuje, czytałam z niej jeszcze "Pudełko na modlitwy" - polecam ją, jeszcze lepsza od tej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem nie cierpliwa niestety, ale myślę, że książka jest warta przeczytania ciekawie się zapowiada po takiej recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Co za bohaterka :O Jednocześnie odległa i potrafiąca podnieść ludzi na duchu :O Jak takie wa przeciwieństwa zmieścić w jednej osobie? :O

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY