niedziela, 13 września 2015

UNPOPULAR OPINION BOOK TAG.

 Nie wiem czy wiecie, ale ja uwielbiam czytać i oglądać książkowe tagi w Waszym wydaniu. Zazwyczaj są naprawdę bardzo ciekawe. Sama również kiedyś chciałam zrobić jakiś tag, ale zawsze miała problem z niektórymi pytaniami, na które po prostu nie wiedziałam jak odpowiedzieć i zawsze dawałam sobie z  nimi spokój. Dawno również nie została nominowana przez nikogo do żadnego tagu, więc nie było okazji. Niedawno jednak Paulina Olczak z bloga Złodziejka Książek nominowała mnie do tagu, jakiego w polskiej blogosferze książkowej jeszcze nie widziałam. I postanowiłam w końcu się przełamać i odpowiedzieć na niego. Nie wiem jak mi to wyjdzie, ale spróbować zawsze można, prawda? Zaczynajmy!

Popular book series you didn't like
Popularna seria książek której nie lubię? Hmm. Nie podobała mi się seria "Błękitnokrwiści", "Dom Nocy", a nawet przez (prawie) wszystkich uwielbiany "Dotyk Julii", chociaż przeczytała jedynie pierwszą część. Nie podobała mi się jednak do tego stopnia, że nie chciałam nawet zabierać się za kolejne części, no bo po co?

Popular book series you like, but everyone else hates
O, takich książek jest chyba więcej. Pamiętam, jak zachwycałam się "Zmierzchem", serią "Szeptem" czy "Klątwą tygrysa", a wszyscy wokół twierdzili, że te książki są beznadziejne, że nie da się ich czytać, że bohaterowie są przewidywalni do bólu, autorzy pisać nie umieją, wydarzenia są wyjęte z kosmosu i inne takie. Jednak ja wszystkie te trzy serie uwielbiam, a "Klątwę tygrysa" chyba najbardziej! 

Love triangle where you didn't like who the person ended up with
Czytałam mnóstwo książek z trójkątem miłosnym, ale zazwyczaj na końcu i tak zdarzało się tak, że autorzy łączyli w pary właśnie tych bohaterów, których ja sobie wymarzyłam. I nie przypominam sobie sytuacji, w której byłoby inaczej. Chociaż takie rozczarowanie chciałabym przeżyć, chociaż raz. Jednak znając moje szczęście i dobór lektur do czytania, tak nie będzie. 

Popular book genre you rarely read
Co ja czytam rzadko? Chyba fantastyki i paranormal romance. Kiedyś zdarzało mi się, a nawet miałam taki okres w życiu że tylko takie książki czytałam, a potem już i się znudziły. Rzadko czytam również powieści historyczne, bo nigdy za historią nie przepadałam, no cóż. Hmm...może inaczej. Czego nie czytam w ogóle? Na pewno kryminałów, s-f, thrillerów, horrorów,  przygodowych książek też raczej nie czytam. 

Popular character you didn't like
Popularny bohater którego nie lubię? Hmm pomyślmy...Nie znoszę Lenny z "Niebo jest wszędzie", za Eleonorą też nie przepadałam ("Eleonora&Park"), Sam z "7 razy dziś", która irytowała mnie do granic niemożliwości, po prostu jej nie znoszę! Tak, to chyba wszyscy. Nikt na chwilę obecną nie przychodzi mi do głowy. 

Popular author you don't like
I właśnie trafiliśmy na pytanie, na które nie potrafię odpowiedzieć. Czytam naprawdę bardzo dużo książek, jednak jak przyjdzie mi odpowiedzieć na pytanie, którego autora nie lubię, nie potrafię na nie odpowiedzieć. Wybieram sobie książki w taki sposób, żebym była zadowolona ze swojego wyboru i zazwyczaj jestem. Pamiętam jednak, że nie podobał mi się styl autorki - Alyson Noel no i oczywiście autorka wyżej wspomnianej serii "Błękitnokrwiści" - Melissa de la Cruiz. 

Popular book trope that you're tired of seeing
Popularne motywy książkowe, których mam już dość to z pewnością wszystkie wampiry, wilkołaki, anioły, elfy, czarownice i inne tego typu postacie. Kiedyś czytałam takie książki notorycznie, a teraz chyba raczej nie zabrałabym się do takiej powieści. (No oprócz Pamiętników Wampirów, które chcę w końcu przeczytać). 

Popular series you don't want to read
Jest sporo serii, których nie mam zamiaru przeczytać i do których w żaden sposób mnie nie ciągnie. Mowa tutaj np. o: "Pięćdziesiąt twarzy Greya", "Gra o tron", "Władca Pierścieni", "Dary Anioła", oraz seria książek, o której na blogach było swego czasu głośno - "Jutro".

What movie adaptation is better than the book 
Szczerze powiedziawszy nie oglądam filmów. Po prostu nie mam na to kompletnie czasu, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Ale może Wy mi pomożecie? Adaptację jakiej książki naprawdę warto obejrzeć? Ja myślałam ostatnio o Papierowych miastach, jednak najpierw muszę przeczytać książkę, bo jeszcze tego nie zrobiłam. 

To już wszystkie pytania. Strasznie szybko mi to poszło i naprawdę spędziłam świetny czas odpowiadając na te pytania. Być może kiedyś w przyszłości zrobię jeszcze jakiś tag książkowy, jednak jest ich tyle, że nie mogę się zdecydować. Jakie chcielibyście przeczytać? Dajcie mi znać w komentarzu.

A teraz muszę jeszcze kogoś zaprosić do wykonania tagu. Chciałabym ten tag zobaczyć u: Alicjii z bloga Siostry w bibliotece, Izabeli z Isabelczyta, Moniki z Monicasbooks, Agnieszki z Książka od kuchni, Michaliny z Książkowego Świata, Dziewczyn z Books&Culture i wszystkich tych, którzy chcieliby wykonać ten tag. Będzie mi bardzo miło, jeśli wrzucicie mi w komentarzu linka do tego tagu w Waszym wykonaniu! 

PS. Zapraszam Was na blogowego snapchata, którego prowadzę ja (Gosiek):  blaskksiazek 
Zachęcam do dodawania!