środa, 16 września 2015

Moje ulubione openingi


Od jakiegoś już czasu myślałam o stworzeniu tego postu ale jakoś na gdybaniu się skończyło. Jednak niedawno takie zestawienie pojawiło się u Suzy, uznałam więc, że nie ma co się czaić... pisać trzeba! Zatem kopnęłam się mentalnie w tyłek i podjęłam się wyzwania, by wybrać garść openingów, które w sposób szczególny zapadły mi w pamięć oraz w serce.

Fate/Zero 
Kalafina - To the Beginning 

Cały soundtrack tej produkcji jest arcydziełem. Każdy utwór zrobił na mnie ogromne wrażenie i nie zdarzyło mi się, abym choć raz przewinęła któryś z openingów. Nie w tym jednak nic dziwnego; genialna produkcja, zasługuje na równie wspaniałą śnieżkę dźwiękową. 


Beck
Beat Crusade - Hit in the USA 

Ach! Jak ja kocham tę piosenkę! Ona mi się nigdy, przenigdy nie znudzi. Bije od niej tak pozytywna energia, że aż mam ochotę skakać. Odkąd tylko obejrzałam pierwszy odcinek Beck jestem w tym utworze zakochana i to się już nie zmieni.Theatre Brook - Uragiri No Yuuyake

Kolejny kawałek, który wrył mi się mocno w pamięć. Najczęściej po obejrzeniu zupełnie wypadają mi z głowy najróżniejsze fakty, w tym i muzyka, jednak ta piosenka często do mnie wraca. Nie potrafię się nie kiwać, kiedy ją słyszę. RYCZMY GŁOŚNIEJ!Anna Tsuchiya - Rose

Kocham to anime. Kocham tę (i wszystkie inne) piosenki z tej produkcji. Kocham także głos Anny Tsuchyi - jest wyjątkowy i diabelnie seksowny. Ileż ja łez wylałam oglądając to anime, do czego znacznie przyczyniła się muzyka. Nana na zawsze. <3


Kids on the slope
Yuki - Sakamichi no Melody

Ten utwór wprawia mnie w melancholię, za każdym razem, kiedy go słucham. Kojarzy mi się on z młodością, beztroską, pozytywną energią i pięknymi wspomnieniami. Nie potrafię powściągnąć uśmiechu, słysząc tę melodię. Tekst również napawa mnie ogromnym optymizmem. I ten charakterystyczny głos Yuki... coś pięknego. 
W poniżej zamieszczonym filmiku, dźwięk jest tragiczny. Niestety nie zdołam znaleźć lepszej wersji. Zachęcam jednak do włączenia sobie pełnej wersji tej piosenki, która na YouTube jest dostępna w świetnej jakości. 


Król Szamanów/Shaman King
Wojciech Bujoczek - Król Szamanów (?)

Polska wersja językowa tego utworu została doceniona przez fanów M&A na całym świecie. Nic w tym dziwnego, gdyż jest po prostu GENIALNA. Wojciech Bujoczek zaśpiewał wspaniale. Nigdy nie zapomnę jego głosu. To właśnie dzięki temu wykonowi, ja i inni fani Króla Szamanów, nigdy nie zapomnimy tego openingu. Nawet teraz mogłabym zaśpiewać go od początku do końca, bez większych potknięć. Mistrzostwo. 


Zetsuen no Tempest 
Nothing's Carved in Stone - Spirit Inspiration 

Ten kawałek zrobił na mnie duże wrażenie, podobnie jak samo Zetsuen no Tempest. Bardzo dobry utwór, na który składa się świetna muzyka, wspaniały wokal i potężna energia. Zespół Nothing's Carved in Stone zdobył nową fankę - są niesamowici. 


Naruto & Naruto Shippuuden

Nie zapisałam wyżej tytułów tych utworów, gdyż pełnią one rolę jedynie symboliczną. Uwielbiam niemal każdy opening Naruciaka, zarówno z pierwszego, jak i drugiego sezonu. Kiedy je słyszę, wspomnienia z dzieciństwa odżywają a moje serduszko zaczyna drżeć ze wzruszenia. Tyle utworów, a każdy jest równie genialny! Niesamowite!
Ao no Exorcist
UVERworld - Core Pride

Ao no Exorcist to bardzo średnie anime, nawet można je nazwać słabym, jednak ma bardzo dobre 
openingi. Nierzadko zdarza się, że ta piosenka do mnie wraca i natrętnie rozbrzmiewa mi w głowie. Bije od niej pozytywna energia. Lubię sobie ją czasem włączyć i pokiwać głową do taktu. 


Sid - Enamel

Kuroshitsuji to kolejne anime, które wyposażono w genialne openingi. Wszystkie oddają niezwykły klimat tej produkcji i wprawiają odbiorcę w odpowiedni nastrój. Jest co wychwalać. Kolejność zupełnie PRZYPADKOWA. :)