środa, 30 września 2015

Moje ulubione endingi


Kontynuując podjęty dwa tygodnie temu wątek, postanowiłem tym razem stworzyć zestawienie moich ulubionych endingów z anime. Pod postem o openingach, niektórzy czytelnicy pisali, że by inne utwory wybrali. Zatem nie krępujcie się i śmiało w komentarzach zamieszczajcie swoje listy!


Monster
David Sylvian - For the Love of Life

To tytuł obowiązkowy dla fanów anime detektywistycznych i psychologicznych, gdyż to jedna z pereł tych gatunków. Muzyka w tej produkcji jest rozkosznie klimatyczna. Nie potrafiłam oprzeć się urokowi tego endingu.


Durarara!!!
Yuya Matsushita - Trust me

Bardzo pozytywny utwór, której zawsze słucham z przyjemnością, uśmiechem na ustach, bujając się na boki i nucąc pod nosem.


Fate/Zero
Luna Haruna - Sora wa takaku kaze wa utau

Niezmiennie wzrusza mnie strona wizualna tego endingu, co potęguje przepiękna piosenka w tle. Uwielbiam ten utwór. Swego czasu słuchałam go non stop i na pewno jeszcze nie raz włączę go sobie przed snem.


Kuroshitsuji
Becca - I'm Alive

Kolejny kawałek, przy którym nie sposób nie tupać nóżką do taktu. Pracujący w pocie czoła Sebciu mnie wiąż bawi.


Skip Beat!
Yusaku Kiyama - Eien 

Niewiele się dzieje ze strony graficznej, jednak ta piosenka jest wspaniała. Nie zdarzyło mi się wyłączyć odcinek, dopóki nie wysłuchałam do końca.


Sakamichi no Apollo
Motohiro Hata - Altair

Ten tytuł muzycznie rozwala wszystko. Opening wzbudzał u mnie uczucie beztroski, zaś ending nastawiał mnie troszkę bardziej melancholijnie. Śliczna piosenka.


Vampire Knight
Kanon Wakeshima - Still Doll

Vampire Knight jest jedną ze starszych pozycji, które miałam okazję oglądać. Jednak ten ending zapadł mi głęboko w pamięć. Muzyka, jak i grafika, nadają mu odpowiednio mroczną wymowę, która do mnie jak najbardziej przemawia.Toradora!
Rie Kugimiya&Eri Kitamura&Yui Horie - Orange

Ponownie piosenka, która zawiera optymistyczny ładunek między wersami i nutami. Nóżka w ruchu!

Neon Genesis Evangelion
Frank Sinatra - Fly me to the moon

Ach, jak można nie kochać tego utworu? ZACHWYCAJĄCY! Po prostu wielbię. Franku Sinatro, ty uwodzicielu!


Paradise kiss
Franz Ferdinand - Do you want to?

A na koooooooooooniec... znowu bardzo pozytywny utwór, który zawsze wywołuje u mnie uśmiech. Wizualnie również świetnie, a klip zespołu do tej piosenki mnie rozbraja.I teraz bonus w postaci openingu, o którym zupełnie zapomniałam. Nie wiem jak, nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, a ten opening wielbię od każdej strony. Nie wiem dlaczego, bo niby to nic specjalnego, a jednak mnie ujął.

Kamisama Hajimemashita
Hanae - Kamisama Hajimemashita