wtorek, 22 września 2015

Jayne Ann Krentz - "Światło i mrok"Dzisiaj coś innego. Postanowiłam zrobić mały odpoczynek od tych wszystkich kryminałów i zagadkowych morderstw na każdym kroku. Sięgnęłam po powieść Jayne Ann Krentz z kilku powodów. Po pierwsze ponieważ kiedyś już czytałam jej książkę i podobała mi się, więc musiałam sprawdzić czy kolejne jej dzieło także przypadnie mi do gustu. Po drugie chciałam zagłębić się w jakiś romans, który jest nieco ambitniejszy. A po trzecie czytałam kilka pochlebnych opinii na temat jej twórczości i musiałam sprawdzić czy są one prawdziwe.

Jayne Ann Krentz znana jest również jako Amanda Quick. Należy do najbardziej poczytnych autorek powieści dla kobiet. Fani Krentz spierają się o to, które z uprawianych przez nią gatunków - romans historyczny, powieść o tematyce współczesnej czy "romans scence fiction" - cieszy się większym uznaniem wśród czytelniczek. Jedno tylko jest pewne: lektura każdej z jej książek to niezapomniane przeżycie.

A teraz coś o samej książce. Głowna bohaterka, Kalena, to potomkini dumnego rodu Ice Harvest. Od dzieciństwa jest przygotowywana do zemsty na człowieku, który niegdyś zniszczył jej rodzinę. Jednym z kroków do wypełnienia zadania potrzebne jej jest zawarcie małżeństwa kontraktowego z mężczyzną z kręgu ofiary. Tylko on może powstrzymać tę najzimniejszą z kobiet. Tylko za jego sprawą lód skuwający serce Kaleny może stopnieć.
Czy mu to się uda? A może Kalena nawet jego zabije, byle tylko dopełnić zemstę?

"Światło i mrok" to powieść, którą bardzo dobrze się czytało. To niesamowita historia miłości, która łączy kobietę i mężczyznę. Pokazuje, że najszczersze uczucie jest w stanie przezwyciężyć najczarniejszą ciemność i wprowadzić równowagę na świecie. Fabuła bardzo mnie wciągnęła, postacie są świetnie wykreowane przez autorkę. Polecam dołączyć tę powieść to listy "do przeczytania".


Autor: Jayne Ann Krentz
Tytuł: "Światło i mrok"
Wydawnictwo: Da Capo
Liczba stron: 319
Ocena: 8/10