Szukaj na tym blogu

05 sierpnia 2015

Piotr Trębacz - "Zacznijmy od końca""Zacznijmy od końca" to historia człowieka, który opowiada o przeżyciach jakich doznał w swoim życiu. Z jego perspektywy wygląda to tak, że każda sytuacja jaka miała miejsce przedstawiona jest jakby w innych realiach.

Nie do końca rozumiem wszystkie wątki jakie autor przytoczył pisząc tę książkę. To bardzo skomplikowany bieg zdarzeń, który łączy się z odczuciami bohatera. Zachowanie narratora też pozostaje zagadką.

W książce ciągle przewija się słoiczek z tajemniczymi tabletkami, które jak się domyślam wpływają na psychikę bohatera. Boi się on o to, co stanie się, gdy tego słoiczka nie będzie miał przy sobie, jak sobie poradzi, gdy straci źródło z którego je czerpie.

To historia, która zdaje się być bardzo odległa od rzeczywistego świata. Na mnie nie wywarła pozytywnego wrażenia. Nie mogłam się połapać o co w tym wszystkim chodzi, a najgorsze jest to, że mimo iż przeczytałam ją od deski do deski, to nie wiem jak ona się skończyła.

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ zainteresował mnie jej opis i okładka, która nie jest banalna. Byłam bardzo ciekawa treści, ale niestety nie zachwyciła mnie. Może gdyby autor rozwinął bardziej wątki, dałby nam - czytelnikom możliwość głębszego zrozumienia tematu. Ja spodziewałam się czegoś innego...

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję:
Znalezione obrazy dla zapytania novae res

4 komentarze:

 1. Okładka również bardzo mnie intryguje, może kiedyś ją przeczytam i sama ocenię jej wnętrze ;)

  Zapraszam do siebie :)
  http://poczytajmycos.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż... książki, w których wszystko się w końcu nie wyjaśnia, nie są niestety dla mnie :(
  Ja lubię, gdy prędzej czy później wszystkie wątki i sekrety się wyjaśniają :)

  Pozdrawiam :)
  http://ksiazki-mitchelii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka może być całkiem dobra :) Póki co, raczej po nią nie sięgnę, ale na pewno zmieni się to w najbliższym czasie. Zaraz dodam do listy do przeczytania, a przy najbliższej możliwej okazji zapoznam się z tą książką :)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wcale nie zachęca mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY