Szukaj na tym blogu

15 lipca 2015

Diego Galdino - "Zadbam o to, żeby cię nie stracić"


 Musisz wybierać, bo jeśli nie, to inni wybiorą za ciebie.

Rozpięta między Rzymem a Sycylią romantyczna opowieść o potędze marzeń… i o drugich szansach.
Lucia opuszcza rodzinną miejscowość, bo dostała się na staż w rzymskim dzienniku i ma szansę zostać prawdziwą dziennikarką. Dziewczyna nie wzięła jednak pod uwagę czegoś fascynującego i nieprzewidzianego: nazywa się Clark Kent, pracuje w dziale kulturalnym dziennika i jest zakochanym w Rzymie Amerykaninem. Między dwojgiem młodych ludzi rodzi się coś bardzo silnego. Szkoda tylko, że los ma własne plany.

Lucia jest młodą kobietą, która próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie. Żyje w tradycyjnej włoskiej rodzinie, gdzie niedopuszczalnym jest nie zgadzać się z wolą ojca - głową rodziny. Ona jednak pragnie dla siebie czegoś innego, chce się rozwijać, spełniać marzenia i znaleźć prawdziwa miłość.
Jest dziennikarka, która ma szansę na staż w gazecie w Rzymie. Mimo nieprzychylnej opinii rodziny, decyduje się na wyjazd. Tam poznaje prawdziwe życie, przygody. Poznaje tam również Clarka - dziennikarza, który ma niebanalne marzenia. Swoim.sposobem bycia i charakterem zdobywa serce Lucii. Sam również nie pozostaje obojętny urodzie i.osobowości.dziewczyny. To miłość jak z bajki, choć trudna do zaakceptowania. Lucia decyduje się na postawienie się rodzinie, wyjeżdża, by poinformować bliskich o swoich planach. Ten wyjazd okazuje sie być początkiem problemów i trudnych dla Clarka chwil....

Opowiadali o swoim dzieciństwie, śmiali się, bez oporów zwierzali sobie sekrety. A potem mu to powiedziała, lekceważąc roztropność i zasady taktyki: jestem twoja, nigdy nie byłam czyjaś w taki sposób i żeby to zrozumieć, nie trzeba czekać roku, miesiąca ani nawet jednej godziny. Czasami takie rzeczy się zdarzają nie tylko w filmach. Więc nie ma sensu udawać, że jest inaczej.

Autor tej książki jest również autorem "Pierwszej.kawy o poranku", której nie udało mi się jeszcze przeczytać, ale jestem jej bardzo ciekawa i z pewnościa po nią sięgnę. 

Ta książka mnie oczarowała, wzruszyła do łez i nie.mogę pogodzić się z  tym że to już koniec, choć właściwie dopiero początek.

Historia opisana przez autora z pewnością na długo pozostanie  w mojej pamięci. Nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej. 

Mogę z czystym sumieniem polecić tę  książkę każdemu, kto chce wraz z bohaterami przeżyć wspaniałą.historię. Liczę, na wiecej takich.ksiazek.
 

4 komentarze:

  1. Książka w moim typie. Gdy oglądałam zapowiedzi myślałam, że jest ciekawa. Muszę jej szukać :)
    Moje-ukochane-czytadelka

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś przeczytam na pewno, ale teraz raczej nie.
    http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY