wtorek, 7 lipca 2015

#7DeadlySinsBookTAG

Och, gorąco jest wszędzie i to nie tylko w pogodzie! Dzisiaj będzie jeszcze goręcej, a to wszystko dzięki nominacji Magdy z bloga Opinium Kosa do piekielnego TAGU. Jej wyznania możecie przeczytać tutaj.

O co w tym wszystkim chodzi? Tag polega na przypisaniu do śmiertelnego grzechu pytania odnośnie książki, adekwatnego do grzech.

PS. Akcję postanowiła kontynuować Jackie, gdyż bardzo ją to zainteresowało.

No to zaczynamy!

1. Greed czyli chciwość - Najdroższa i najtańsza książka w twojej biblioteczce. 


 Najdroższe książki jakie kiedykolwiek kupiłam to "I nie było już nikogo" oraz "A.B.C." autorstwa Agathy Christie.


 Tę autorkę kocham i uwielbiam. Za każdym razem, czytając jej powieści, rozpływam się w jej historiach.

Za każdą z tych książek dałam
około 25 złotych. Wiem, że mogłam je dostać o wiele taniej, ale ta miłość dla mnie jest bezcenna! Poluję na inne jej powieści i nie mogę się doczekać kiedy w mojej biblioteczce będą wszystkie jej książki. Najtańsze książki to kupione po 5 złotych w limanowskiej Biedronce.

Są to "Siła emocji. Potęga umysłu", "Ekscentryczne namiętności. Poznać i zrozumieć człowieka" oraz "Zdarzyło się naprawdę. Nie uwierzysz, dopóki nie przeczytasz".

Uwielbiam czytać różne artykuły, nieważne czego dotyczą. A w tych malutkich książeczkach jest wiele artykułów, które mieszczą się w jednym egzemplarzu, co ułatwia mi życie, ponieważ nie muszę iść do kiosku po gazetę.
2. Wrath czyli gniew - Z którym autorem/ autorką łączy cię skomplikowana relacja czyli książka, którą kochasz i nienawidzisz jednocześnie.


Nad tym punktem musiałam się zastanowić naprawdę długo. A to dlatego, że trudno tak jednoznacznie stwierdzić kto jest moim ulubieńcem, a jednocześnie kogo nienawidzę.

Myślę, że takim kimś jest Agatha Christie. Uważam ją za królową kryminału, świetną pisarkę, a jednocześnie nie lubię jak daje mi pstryczka w nos kiedy już domyślam się kto jest mordercą i całą zagmatwaną sprawę rozwiązuje na swój genialny sposób. To jest czasami takie irytujące.

3. Gluttony czyli obżarstwo - Jaką książkę możesz czytać w kółko i w kółko , nie wstydząc się tego?


Obecnie nie mam jednej książki, którą bym czytała i czytała. Kiedyś to była saga Zmierzch, ale od jakiegoś czasu taki gatunek już mnie nie kręci.

Tak jak Magda z Opinium Kosa odpowiem gatunkiem. Uwielbiam kryminały, zagadki, horrory. Ciekawi mnie także psychologia i chciałabym jakoś zgłębić ten temat przy odrobinie szczęścia.


4. Sloth czyli lenistwo - Której książki ze swojej biblioteczki nie przeczytałeś/łaś z lenistwa?

 Jakieś dwa lata temu zaczęłam czytać Tolkiena, ale jakoś szybko mnie to znudziło. Zamierzam powrócić do jego powieści, chociaż nie mam pojęcia kiedy to zrobię.


5. Pride czyli pycha - Jaką książkę jesteś w stanie omówić najdokładniej w możliwie „najmądrzejszy” sposób lub tak dokładnie jak lekturę szkolną?


.
Myślę, że byłaby to "Carrie" Stephena Kinga. Przeczytałam książkę, a także obejrzałam dwie ekranizacje, z czego jestem dumna, bo rzadko oglądam filmy.
6. Lust czyli lubieżność - Jakie cechy uznajesz za najbardziej atrakcyjne u żeńskich/męskich bohaterów literackich – podaj przykład.

Uwielbiam kiedy facet jest sarkastyczny, umie cięto ripostować, a także ma duże poczucie humoru. Takim kimś był Erick z "Na szczycie".

Lubię także, kiedy kobieta jest twardą sztuką, która potrafi poradzić sobie w wielu trudnych sytuacjach, np Reb z "Na szczycie", Naomi z "Krachu" lub Marika z "Twardzielki".

7. Envy czyli zazdrość - Jaką książkę najbardziej chciałbyś/ chciałabyś dostać w prezencie?
 
Ciężko się zdecydować na jedną książkę, dlatego napiszę, że każda powieść Agathy Christie albo Stephena Kinga jest dla mnie na wagę złota!

U mnie to już wszystko! Teraz czas na nominacje:

1. Przegląd czytelniczy
2. Znajdź wymarzoną książkę
3. Bucherwelt